Jennifer Lawrence’ın Yeni Filmi Kızıl Serçe Galasından

Dün akşam TME Filmlerinin (The Moments Entertainment)  davetlisi olarak, Oscar Ödüllü Jennifer Lawrence‘ın “Kızıl Serçe” (Red Sparrow) isimli yeni filminin galası için Soho House‘daydım. Kuğu gibi süzülen başarılı bir balerinden, acımasız bir ölüm makinesine dönüşümünü gözler önüne sermesiyle dünya çağında merak uyandıran bu filmi, bir solukta ve ilk izleyenlerden olmak oldukça keyifliydi.

kızıl-serçe-jennifer-lawrence-sarışın-red-sparrow-film

139 dakika süren filmin Yönetmen koltuğunda, daha önce Açlık Oyunları (Hunger Games) serisinin üç filmini yöneten Francis Lawrence oturuyor.  Ve hayır, Jennifer Lawrence ile akraba değiller, sadece isim benzerliği 🙂 Filmin kadrosunda Joel Edgerton, Jeremy Irons gibi başka iyi oyuncular var.

“Kızıl Serçe” Filminin Konusu

“Spoiler” içermeden filmin konusundan kısaca bahsetmem gerekirse;

Kızıl Serçe filminde Jennifer Lawrence, hayatta annesinden ve bale yapmaktan başka tutkusu olmayan “Dominika” isimli Rus bir kızı canlandırıyor.

Ana karakterimiz başına gelen bir olay sebebiyle baleye veda etmek zorunda kalıyor.  Geleceğinin karardığını düşünerek, maddi-manevi boşluğa düştüğü bir anda, beden ve zihni bir silah olarak kullanmayı öğreten gizli bir istihbarat örgütü olan “Sparrow School“a katılıyor. Sonrası bol aksiyon, tutku ve macera…

kızıl-serçe-jennifer-lawrence-bikini-red-sparrow-film

Kızıl Serçe Filmi Yetişkinlere Özel

Umut Işığım” filmindeki performansı ile genç yaşında Akademi ödülüne layık görülen oyuncu , bu kez sadece yetişkinlere özel bir filmle karşımızda. Jason Matthews‘un aynı isimli romanından uyarlanan bir casusluk ve gerilim filmi olan Kızıl Serçe; içerik olarak genç izleyiciler için uygun bulunmadığı için  İngiltere’de 15+ ve Türkiye’de 18+ yaş sınırı getirilmiş.

kızıl-serçe-jennifer-lawrence-bikini-red-sparrow-film

Özellikle havuz kenarındaki ilginç modelli bikini sahnesiyle, henüz yayınlanmadan çok ses getiren filmde Jennifer Lawrence‘ın hem koyu hem açık renk saçlarla olan güzelliği, izleyicileri büyülüyor. Kızıl Serçe (Red Sparrow) 2 Mart’ta yani yarından itibaren vizyonda…

Casusluk, aksiyon ve macera filmi sevenlere şimdiden iyi seyirler!

Nazik ev sahipliği için Serap Oğuz Tan ve Mutlumedyacom’a teşekkürler. 🙂

21 yorum yapıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.