reklam

Hakkımda

Blogumun Değerli Takipçileri,

Öncelikle "Üşengeç Şef"e olan ilginiz için sizlere teşekkür ederim. "Şef" denilince aklınıza hemen sadece "mutfak şefi" gelmesin, çünkü değilim... Belki de hayatı "dev bir orkestra" gibi gören, bir orkestra şefiyimdir, neden olmasın?:) Çünkü bu platform, sadece bir yemek ve mekan sitesi değil, yaşantımdan kesitler sunduğum LifeStyle bir web sitesi aslında...

Sosyalliği seven, genelde kariyer odaklı olan ve yoğun günlük programı içinde, saatler sürecek yemekler yapmaya üşenerek, ağırlıkla dışarıda yemeyi ya da eve sipariş vermeyi tercih edenler olarak, sayımız yadsınamayacak kadar çok... İşte ben de arada sırada da olsa "sağlıklı, ekonomik ve lezzetli bir ev yemeği yapsam hiç de fena olmaz artık" diye içten içe düşünen, bizim gibi zaman, tecrübe ve heves yoksunu tüm Hanım ve Beylere; en çok da yeni evlilere, öğrencilere, çalışanlara ve bekarlara yönelik paylaşımlar yapıyorum. Çünkü iyi yemek yemeyi seviyorum :)
Sizin de seveceğinizi düşünerek, "Üşengeç Şef'e has, adım adım resimli, kolay anlatımlı tariflerimi kaleme alıyorum. "Ben yapabiliyorsam siz neden yapamayasınız ki?" diyorum çünkü. Bu tariflerim sayesinde sizlerden bi' cesaret deneyip, ev ahalisi veya misafirleri beğendikçe daha çok heveslendiğinize ve mutfakla aranızın ısınmaya başladığına" dair mesajlar alıp çok seviniyorum. Oleeeyyy!!!:)


"Her gün-her gün evde yemek yenmez. Arada çıkalım biraz da sosyalleşelim" diyenleriniz için ise, bir fikir vermesi açısından, bizzat kendi deneyimlerimle edindiğim "Mekan İzlenimlerim"e yer veriyorum biliyorsunuz... En çok rağbet gören mekanlara ve oradaki favori lezzetlerimize ise, web sitemin konuk yazarı olan eşimle kaleme aldığımız (Instagram hesabı:@Deklancheur) Popüler Mekanlar bölümünde yer veriyorum.


"Amaç, sadece mideyi değil, ruhu da beslemek" olduğuna göre, güncel hayatın içinde yer aldığım etkinliklerden, sinema, tiyatro, sosyal sorumluluk projeleri, gala, workshop, defile ve davetlerden renkli ve eğlenceli anlatımlarıma da; ana sayfadaki "Katıldığım Davetler" bölümü altından ulaşabilirsiniz. Zaman zaman size kendi tecrübelerimden yola çıkarak Tatil, Alışveriş, Moda, Sağlık, Spor, Diyet gibi konularda da günlük yaşantımdan paylaşımlar yapıyorum. Onlara da "Daha Daha Neler Oluyor?" menüsünden ulaşabilirsiniz:)


usengec-sef

Yakın arkadaşlarımdan gelen ısrarlar üzerine başladığım "Üşengeç Şef" maceram, hastalıkta-sağlıkta, geceli-gündüzlü, dur durak bilmeden uğraş verdiğim ve karşılığında pek çok yeni dost ve okuyucu kazandığım bir yaşam tarzına dönüşüverdi. Yazılarım kendi bloguma ilaveten, aynı zamanda  Hürriyet'in Yazarkafe ve Milliyet Blog'daki köşelerimde de yayınlanıyor.


Artık yayın hayatının 7. senesine yaklaşan "Üşengeç Şef", bugün tamamen kişisel çabalarımla, ayda 1.200.000'in üzerinde hit alan, 500 anahtar kelimede Google'da 1.sırada çıkan, Alexa değerleri Türkiye'de çok iyi bir aralıkta olan, gittiği ortamlarda bilinen, okuyucuları tarafından aileden birisiymiş gibi karşılanan bir durumdaysa aman ne mutlu bana. Burada bir durup, Maşallah diyelim :)


Çok kısaca kendimden bahsetmem gerekirse;

İTÜ Mezunu bir Mühendisim. Markamın içindeki "Üşengeç" kelimesiyle paradoks yaratacak derecede çalışkan, düzenli ve detaycıyımdır. İnsanlara yardımcı olmayı ve paylaşmayı seven bir insan olduğumu sanırım adım adım resimli tariflerimi gördükten sonra söylememe gerek yok:) Eski "Best Model of Turkey"lerdenim ama yarışmanın ardından, bir kaç defile ve çekimde hevesimi aldıktan sonra, profesyonel anlamda modellik yapmayı tercih etmedim, eğitimime konsantre olmayı daha çok sevdim.Geçmişte büyük şirketlerde Kurumsal İletişim ve Marka yöneticiliği görevlerinde bulundum. Diksiyon, Görgü Kuralları ve Fotoğrafçılık da dahil, pazarlama ve kişisel gelişim gibi konularda pek çok eğitim aldım. En son Boğaziçi Üniversitesi'nde Kadın Girişimci Yönetici Sertifika Programını tamamladım. En sevdiğim hobilerimden biri, akrilik boya tekniğiyle "hiperrealist" yani "aşırı gerçekçi" tablolar yapmak... Şu aralar deli gibi piyano çalmayı öğrenmeye takmış bulunuyorum. İş yoğunluğumdan dolayı, çok düzenli gidemesem de, en azından ders almaya başladım:) 

Sonuçta diyorum ya... Hayat dev bir orkestra ve ben de belki bir orkestra şefiyimdir. Neden olmasın? :)
Bol keyif almanız dileğiyle,

Sevgilerimle :)
Üşengeç Şef

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için çok önemli.
Üşenmez de web sitemin sağ en üstündeki "Bloguma Üye Olun"a tıklayarak sadece 2 saniyede üye olursanız, mesajlarınız "adsız" çıkmazlar ve ben de sizi isminizle tanıyabilir ve daha da mutlu olurum bilesiniz:)