reklam

Dubai’de Sıcak Bir Hafta Sonu Kaçamağı


Kuzey Yarımküre’nin Kış mevsimini yaşadığı ve yurt genelinde bolca kar beklenen bu günlerde, dışarıda atkıyla, bereyle, evde hırkayla, battaniyeyle adeta bütünleşip, “Haydi artık Yaz gelsin!” sabırsızlığına şimdiden girdim bile ben. Ama biliyorum ki onun teşrif etmesine daha bi’ hayli var, öyleyse “Madem O gelemiyor, biz ona gideriz” deyip, eşimle bol güneşli ve güzel bir hafta sonu geçirmek üzere, bu kez rotamızı Dubai’ye çevirdik. Pegasus’un İstanbul Sabiha Gökçen’den Perşembe akşamı saat 22:30’da kalkan ve Pazartesi sabahı 09:00’da tekrar İstanbul’a varan uçuş imkanlarıyla, aradaki üç günü dolu dolu yaşayabileceğimizi de görünce, evet evet, bi’ Dubai uçak bileti alıp seyahat programımızı yapmak kaçınılmaz oldu. dubai-gezi-tavsiye-usengec-sef-jumeirah-beach

Özlem Süer'in En Yeni Gelinlik Koleksiyonu Çekiminden

Özlem Süer gelinlikleri, bekar kızlarımızda bir an önce evlenme isteği yaratırken, evlilerde de nikah tazeleme aşkını depreştiriyor desem, yalan olmaz herhalde. Geçtiğimiz hafta, Nişantaşı'ndaki Özlem Süer House’da düzenlenen “Wed’ Stories” (Düğün Hikayeleri) etkinliğinde, bu tarz duyguların, yoğun şekilde yaşandığı keyifli bir gün geçirdim. 

ozlem-suer-gelinlik-modelleri-usengec-sef-dilek-yeginsu

Zanzibar Zorlu Center - Kürşat Başar'lı Geceler

Cafe Zanzibar; aslında ilk doğuş yeri Nişantaşı'nda Milli Reassürans Pasajı olmasına rağmen, benim aklımda her zaman Caddebostan sahilinde, özellikle Pazar sabahları denize nazır şehrin gürültüsünden uzak bir kahvaltı yapabileceğiniz, Anadolu Yakası’nın popüler mekanlarından biri olarak yer etmiştir. Şimdi ise Zanzibar, uzun bir aradan sonra, Göktürk şubesi ardından, Zorlu Center içerisindeki yeni yeriyle, Avrupa Yakası’nda, aynen kendine yakışır şekilde, çok şaşalı bir geri dönüş yapmış ve hem yemekleri, hem de Kürşat Başar ve Orkestrasının canlı performans akşamlarıyla, kısa sürede inanılmaz rağbet gören bir mekan haline gelmiş.

usengec-sef-kursat-basar-zanzibar-zorlu

Hilton İstanbul Bomonti Yılbaşı Paketi

Yılbaşı için sevdiğinize ömür boyu unutamayacağı çok şık ve romantik bir sürpriz yapmak istiyor, ama bunun ne olduğuna bir türlü karar veremiyorsanız, haydi sizinle bir hayal kuralım... Eğer hayaliniz böyle bir şeyse, belki siz de Hilton İstanbul Bomonti'nin yılbaşı konaklama paketini değerlendirebilirsiniz.

Bu tatlı sürprizimizin ana hatları şöyle olsun mu mesela?

hilton-istanbul-bomonti-yilbasi-paketi

Evimizde Enerji Tasarrufu için Neler Yapabiliriz?

Eskiden televizyonlarda, program aralarında yayınlanan, tam bir skeç tadında, inanılmaz şeker “1 Dakika” programları olurdu, hatırlar mısınız? Zeki Alasya ve Metin Akpınar’ın, çocukların aşı olmasının önemine dikkat çekmek için oynadığı skeçte, “Çucuhlaa aşı olmaaaz, zeytuune zeytuune!” repliği ya da Ayşegül Atik’in saftirik bir asistanı canlandırdığı ve patronu fiş almasını istedikçe, elektrik fişleriyle döndüğü ve en sonunda da “Aaa! Ben yapınca alışverişi, zaten alıyorum satış fişi!” diye adamı deli ettiği tanıtımda, kazağının yakasından çıkan fişi bulunca, “Ay bu da burada kalmış!” demesi bile; o dönem dillere pelesenk olmuştu. Bu şekilde eğlenceli bir yolla toplum bilinçlendirmesi yapıldığı için, verilen mesajlar, genci-yaşlısı, hepimizin sempatisini kazanır ve onların hatırına, tavsiye ettikleri konulara gerçekten de bir anda önem göstermeye başlardık. 

aysegul-atik-1-dakika-televizyon-fis