reklam

Park Şamdan & The Bar – 35 Yıllık Bir Eğlence Klasiği

"Park Şamdan", İstanbul’da "fine-dining restaurant" ve "gece hayatı" denildiğinde, ilk akla gelen, en değerli markalardan biridir. 1981 yılından beri aralıksız hizmet veren mekan; eşimle nişanımızın de gerçekleştiği yer olması dolayısıyla bizim için özel bir anlamı olan, İstanbul Boğazı’nın incilerinden, Hotel Les Ottomans'ın bahçesinde, "Park Şamdan & The Bar" olarak sezona "Merhaba" derken, biz de oradaydık. 

park-samdan-emre-ergani-usengec-sef-dilek-yeginsu

Frankie İstanbul – Canlı Müzik ve Lezzet Dolu Bir Gece

“Frankie sadece bir restaurant değil, bir deneyimdir”... 2016 yılında World Class tarafından Türkiye’nin en iyi barmeni seçilmiş olan sevgili dostumuz Engin Yıldız tarafından bu iddialı sözlerle davet edildiğimiz Frankie’de, hakikaten de tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaşadık. Açıldığı günden beri popülerliğini hiç yitirmemiş olan Frankie İstanbul’da, sohbet, lezzet, müzik ve eğlenceye doyduğumuz bu gecede neler yaşadığımızı size birazcık aktarmaya çalışalım…

frankie-istanbul-nisantasi-odullu-barmen

Pegasus Magazine'de Artık Üşengeç Şef Var

Sosyal Medya hesaplarımı takip edenlerinizin de bildiği gibi artık seyahatlerimden en leziz deneyimleri sizlerle, sadece web sitemden değil, aynı zamanda Pegasus Havayolları'nın uçak içlerinde, koltuk ceplerinde sunulan ve yolculuğunuz boyunca size yol arkadaşlığı yapan Pegasus Magazine'de de paylaşıyorum. :)Swissotel Resort Bodrum Beach – Bodrum’da bir İsviçreli

Bodrum'u çok sever ve her fırsatta sık sık gideriz bilirsiniz, Turgutreis bölgesine ise seneler sonra bu Yaz, artık gelenekselleşen “Üşengeç Şef Bodrum Otel Turu'nun 2.ayağında belki de yarımadanın en yeni ve en güzel otellerinden birini keşfetmek için ilk kez geçtik. Swissotel Resort Bodrum Beach, henüz geçen sene açılmış. Swissotel denilince, marka algısı o kadar kuvvetli ki, insanın beklentisi gerçekten çok büyük oluyor. Özellikle İstanbul'un en iyi otellerinin yönetiminde bulunan arkadaşlarımızın çoğunun "Swissotel" kökenli olması ve Swissotel’den bahsederken de "çok iyi bir okul gibi" oluşunu vurgulamaları, bizim de bu markaya ekstra bir sempati ve güven duymamızın önemli sebeplerinden biridir diyebilirim. En son 2016 World Luxury Hotel ödülü de almasıyla, bu eşsiz gün batımına sahip romantik otelle ilgili, biraz da içinizi ısıtacak bir deneyim yazısı hazırlamak geldi içimden...


swissotel-bodrum-usengec-sef-deklancheur-gun-batimi

Nopa Restaurant Nişantaşı – Konforlu Bir Resto-Bar

Nopa Nişantaşı, Atiye Sokak’ta 2014 yılında hizmet vermeye başlamış ve aslında muadillerine göre eski sayılabilecek bir mekan... Ancak "Son günlerde bu mekanda bir hareketlilik var" dedik ve sizler için ne yenilikler olduğunu öğrenmek üzere mekanı eşimle birlikte (Instagram hesabı: @deklancheur) ziyaret ettik. The House Cafe’lerin sahipleri tarafından kurulmuş olan Nopa'nın başta “Kibirli olmayan şıklıkta” bir fine-dining restaurant olarak belirlenen çıkış felsefesi, son dönemde İstanbul gece hayatının tecrübeli isimlerinden sevgili dostumuz Erhan Seven’i de bünyesine katmasıyla, daha "comfort food"a yönelerek, daha çok bir resto-bar” olarak tekrar konumlandırılmış. 


nopa-restaurant-nisantasi-usengec-sef-atiye-sokak

Hazine Cihangir – Semtin Kayıp Hazinesi Bulundu

Geçen sene Nişantaşı’nda fırtınalar estiren Grey’in işletmecileri, bu sene de Cihangir için kolları sıvamışlar. Çıtayı bir kademe daha yükseltince, ortaya müthiş bir mekan çıkmış: "Hazine Cihangir". Cihangir’in en merkezi noktası olan Firuzağa Kahvesi’nin hemen karşısındaki Akarsu yokuşunda yer alıyor. 

hazine-cihangir-usengec-sef-dilek-yeginsu-istanbul

Duru Dual ile Kolay Mercimekli Bulgur Pilavı Tarifi

Yeni evimizin, yeni mutfağındaki ilk adım adım fotoğraflı tarifimle sizlerle birlikte olmaktan dolayı nasıl mutluyum anlatamam. :) Üstelik bizim gibi yemek yaparken saatler harcamaya zamanı olmayanlar için, her zamanki gibi lezzetli ve pratik bir "Mercimekli Bulgur Pilavı" yapıyoruz bugün. Daha da güzeli, mercimeği önceden ayrı bir tencerede haşlayıp, süzmeye ve sonra başka yerde bulguru pişirirken içine eklemeyle uğraşmaya; dolayısıyla bol bol tencere, süzgeç gibi şeyler kullanıp, kendimize gereksiz bulaşık çıkarma külfetine de girmeyeceğiz hiç. Peki ama hepsi tek işlemle nasıl mı olacak? Hazırsanız market reyonunda çeşitlerini görür görmez, "işte bu!" dediğim Duru Dual'in karışımlı bulgur paketini ilk kez beraber deniyoruz bugün. 

duru-bulgur-duru-dual-mercimekli-bulgur-pilav-tarifi

Zuma İstanbul'da Brunch - Açık Büfe Uzakdoğu Lezzetleri

D.ream grubu restoranları içersinde Zuma'nın yeri benim için ayrıdır. Özellikle ilk açıldığı Ortaköy sahildeki yerinde; yani şimdilerde "Capricorn Seafood Restaurant" olarak hizmet veren lokasyonundayken, eşsiz Boğaz manzarası ve Uzakdoğu mutfağının en güzel yorumlarıyla gönlümde taht kurmuş ve yerli-yabancı misafirlerimi en çok ağarladığım bir kaç favori mekanımdan biri olmuştur hep. Geçtiğimiz Yaz Yalıkavak Marina'da açıldığında da, Zuma Bodrum'u ilk ziyaret edenlerden birisiydim hatırlarsanız. Ortaköy'den İstinye Park'a taşındığında da, lezzet kadar, üstün servis kalitesi ve ambiyansıyla beni etkileyen Zuma İstanbul'da Pazar brunch'ı yapmaya karar verdiklerinde, yine ön-tadım yapanlardan biri olarak, adeta "sofistike bir Uzakdoğu brunch"ı olarak nitelendirdiğim bu deneyimi tabi ki sizlerle paylaşmak isterim.

zuma-istanbul-pazar-brunch-kahvalti-usengec-sef