reklam

Caresse Bodrum Resort, Lüksün Bodrum'daki Yeni Adresi

2016 Yazı'nın ilk Bodrum Otel turu için planlarımızı yaparken, "Caresse Bodrum Resort&Spa" isimli tesisin methini çok duymaya başlamıştık. Kısa bir süre önce evlenen arkadaşlarımız da, düğün mekanı olarak bu oteli seçmiş, sosyal medyada paylaştıkları rüya gibi resimlerle merakımızı iyice arttırmışlardı. Gelgelelim programımız, Hürriyet Gazetesiyle birlikte gerçekleştireceğimiz bir yarışmada jurilik görevim gereği biraz sıkışık olduğu için, bu seferlik bu oteli turumuza dahil edememiştik. Seyahatimizin henüz ikinci durağında, bir gün kumsalda güneşlenirken telefonum çaldı. Arayan kişi Caresse yönetimi olarak turumuzu ilgi ve beğeni ile izlediklerini ve içinde muhakkak yer almak istediklerini, hatta onlar olmadan lüks segment otel turumuzun tam olamayacağını söyledi.  Ne diyeyim, bu kadar iddialı olmaları ilgimi çekti. İstanbul'da yapılacak yarışmadaki juri üyeliği görevimden affımı istemek pahasına, kendilerini kırmayarak davetlerini kabul ettim.

caresse-bodrum-resort-luxury-havuz-deniz-ray-banThe Marmara Bodrum, Bodrum Kalesi'ne Karşı Uyanmak

Bugün size 2016 Bodrum otel turumuzun, en merkezi ve bir o kadar da dingin ve huzurlu; hatta bence en buram buram "Bodrum" kokan otelinden bahsetmek istiyorum. Çocukluğumdan beri Bodrum’a geldiğimi Güvercinlik’ten itibaren başlayan, saflık ve sadelik timsali beyaz evlerle hissederim. “Bodrum Nüfus: 31600” yazan tabelayı geçip de, Bodrum’un merkezine doğru yokuş aşağı inerken, bir anda Kale, Marina ve pespembe begonvillerle kaplı bembeyaz evlerin tüm ihtişamı ile karşıma çıktığı an ise, sevincim doruğa çıkar. Şimdi işte tam da böyle manzaraya sahip bir otel düşleyin... Sabah uyandığınızda, "balkonunuzdan" demiyorum bakın; odanızda, yatağınızdan bile kafanızı çevirdiğinizde Bodrum’u "Bodrum" yapan o eşsiz manzarayı görebildiğiniz bir otel, yani "The Marmara Bodrum".

the-marmara-bodrum-hotel-usengec-sef

Palmalife Bodrum Resort&Spa, Bodrum'un En Romantik Oteli

"Tatil" denilince en çok kafa dinlemeye ihtiyacı olan herkes için; ama özellikle de o eşsiz gün batımı karşısında romantizme doymak isteyen aşıklar için tasarlanmış bir otele gidiyoruz bugün sizinle; "Palmalife Bodrum Resort&Spa"... Bunu bir tek ben söylemiyorum, ilk görüşte otele tek kelimeyle aşık olan ve son 4 yıldır, her sene gelen Arjantinli çift gibi dünyanın farklı yerlerinden pek çok müdavimleri var. Biz de geçen sene çok sevince, baksanıza şimdi yine buradayız. İşin güzel tarafı, buradayken inzivaya çekilmek zorunda değilsiniz, çünkü sakinlik kadar, arada biraz hareket de isterseniz, 10 dakikada, dünyaca ünlü markaların yer aldığı mağaza, cafe ve restoranlarıyla meşhur Yalıkavak Marina'da olabilmek gibi bir avantaja sahip.

palmalife-bodrum-resort-usengec-sef-deniz-tatil

Mandarin Oriental Bodrum - Lüks, Konfor ve Prestijin Adresi

Geçtiğimiz Yaz, ilk kez konakladığımızdan beri, eşimle aklımızdan hiç çıkmayan bir resort otele gidiyoruz bugün sizinle. Hazır mısınız? Öyle bir otel ki, onu tarif etmek için lüks, prestij ve konfor kelimeleri yetersiz kalıyor desem yeridir. Audi tarafından, bu gezimizde bize özel olarak tahsis edilen ve o kıpkırmızı rengiyle Bodrum güneşi altında ışıl ışıl parlayarak, her görenin gözlerini kamaştıran, yepyeni A3 Model Cabrio aracımıza atlayıp, Bodrum Yarımadası'nın kuzey kıyısında bulunan Göltürkbükü'ndeki Cennet Koyu'nda yer alan Mandarin Oriental Bodrum'a varıyoruz. Haydi hemen check-in yapıp, o eşi benzeri olmayan odaya yerleşelim bir an önce! :)

mandarin-oriental-bodrum-en-luks-otel


Bayram Tatili Sonrası Nasıl Kilo Verebilirim?

11 ayın sultanı, bir Ramazan'ı daha hayırlısıyla bitirmiş bulunuyoruz. Bu vesileyle geçmiş Ramazan Bayramınız da mübarek olsun efendim:)

Bayramı fırsat bilip, eşiniz, dostunuz, sevdikleriniz ve akrabalarınızla görüşerek hasret gidermiş, belki uzun zamandır burnunuzda tüten memleket havasını tekrar ciğerlerinize çekmiş veya o hayalinizdeki ekstra tatili gerçekleştirmişsinizdir umarım. 


bayram-tatili-nasil-kilo-veririm-kolay-diyet-yemek-tarifleri

Nikki Beach Bodrum Bugün Açılıyor

Sıkı takipçilerimin de takdir edeceği üzere, en iyi mekanları sizler için bizzat gidip, yerinde deneyimleyerek, en objektif izlenimlerimle ilk kez ben yazmak ve sosyal medya hesaplarımdan paylaşımlar yapmak için, çok özen gösteriyorum. Biliyorsunuz, artık gelenekselleşen bu yazı dizilerimden birisini daha hazırlamak üzere, henüz bir kaç hafta önce Bodrum'daydım yine. Ben oradayken, dünyaca ünlü restoran ve beach zinciri Nikki Beach Bodrum, Türkiye'de kapılarını ilk kez açmak üzere, son hazırlıklarını yapıyordu ve işte 8 Temmuz'da gerçekleşecek o büyük gün geldi.

nikki-beach-bodrum-acildi