reklam

Makyaj Nasıl Yapılır? Adım Adım Günlük Makyaj Rutinim

"Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır" sözüne aynen katılıyorum. Makyaj bence doğru uygulandığında bir kadını olduğundan daha da güzel gösteren, özgüvenini ve moralini artıran oldukça önemli bir faktör. Ağır makyaj yapmayı sevmeyen biri olarak, günlük makyaj tekniklerimi anlatmamı ve bilmeyenlere de öğretmemi isteyen çok fazla mesaj alıyorum. Bu yüzden ben de üşenmedim ve her zaman çok sevdiğinizi belirttiğiniz taktiğimle, yani adım adım anlatımımla, günlük makyaj rutinimi uygulamalı olarak gösteren bir video serisi çektim. 

gunluk-makyaj-nasil-yapilir-video-usengec-sef

Titanic Deluxe Bodrum

Titanic grubu ile ilk tanışmamız, geçen sene İstanbul’da buz gibi geçen kış sonrası eşimle, “gidelim de biraz kemiklerimizi ısıtalım” düşüncesiyle Nisan ayında Antalya'daki Titanic Deluxe Lara'ya rezervasyon yaptırmamızla olmuştu. Kimseye haber vermediğimiz halde, tesistekilerin bi' şekilde "Üşengeç Şef"in geleceğinden haberdar olup, bizi kapılarda karşılaması, özel ilgileri ve misafirperverlikleri, her gün ayrı bir A la Carte restaurant’a davet edilip Executive Şef’ler tarafından özenle ağırlanmamız sayesinde, Titanic personelinin sıcak ve samimi hizmet anlayışı ile ilk kez, o zaman tanışmış olduk. Aynı tatilimizde Titanic Belek’e yaptığımız kısa ziyaretimiz sonrasında, kurduğumuz sıcak ilişkilerle, grubun en yeni açılacak olan oteli Bodrum Deluxe hakkında bilgiler alıp, bu lokasyonda da hizmete girer girmez, yine gelmek üzere sözleştik. 

titanic-deluxe-bodrum-usengec-sef-deniz-tatil-hotel

2016 Üşengeç Şef Bodrum Otel Deneyimi Turu

Sayın okurlarım, sevgili sosyal medya takipçilerim, Romalılar, yurttaşlar... Gözünüz aydın! Üşengeç Şef’iniz uzuuun bir Bodrum turundan döndü. Artık gelenekselleşen otel deneyim turlarımın bu sene ilkini, bildiğiniz gibi Haziran ayının başlamasıyla beraber Bodrum’a gerçekleştirmiş bulunuyorum. Bu turda özel şöförüm, kameramanım, asistanım, fotoğrafçım, sanat direktörüm, prodüksiyon şefim ve menajerimle birlikte, inanılmaz kalabalık bir ekiptik. "Aaa! Kim kimdiniz?" derseniz, sadece "biricik eşim ve ben" vardık hihihi. Ama yaptığımız çekimlerle, gerçekten anca böyle bir ekibin çıkarabileceği prodüksiyonların üstesinden gelmeye çalıştık. :)

usengec-sef-audi-a3-cabrio-bodrum-hotel-turu

Lazzoni Hotel'deki Üşengeç Şef Fan Club Buluşması

Üşengeç Şef takipçi buluşmasını, geçen sene ilk kez yaptığımızdan beri tadı damağımızda kalmıştı. Sosyal medya hesaplarımda, ne zaman bir kahve fincanı paylaşsam, "Üşengeç Şefim, haydi ama, buluşalım artık!" mesajlarını aldıkça, hem heyecanlanıyor, hem de nasıl bir organizasyon yapacağım konusunda karar vermeye çalışıyordum. Bir kaç kez niyetlenip, müsait olabilecek Cumartesi günleri için kamuoyu yoklaması yaptığımda, böyle bir davetin olmazsa olmazı olan en sıkı takipçilerimden, o gün sınavı olanlar, mesaisi olanlar veya şehir dışında olanlardan gelen ricalarla, erteleye erteleye, nihayetinde, güneşli ve güzel bir Yaz gününde bir araya gelmek üzere 4 Haziran tarihinde karar kıldık.

usengec-sef-fan-club-bulusma-lazzoni-hotel-halic-tekne-turu

İftar Menüsü için Resimli Kolay Tarifleriyle Yemek Önerilerim

Hoş geldin ya Şehr-i Ramazan! Arapça'da "şehir", bizdeki "ay" manasına geliyormuş. Peki 3 ayların sonuncusu olan Ramazan'a neden "11 ayın sultanı" denildiğini biliyor muydunuz? Çünkü Ramazan ayı, Kur'an'ın indirilmeye başladığı ay olması, temel ibadetlerden olan orucun bu ayda tutuluyor olması ve yine Kur'an'da "bin aydan daha hayırlı" olduğu bildirilen "Kadir gecesi"nin de yine Ramazan ayı içinde kutlanması sebebiyle, tüm aylar arasında özel bir öneme sahip. Peki bu sene Ramazan hangi gün başlıyor? İlk oruç hangi tarihte tutuluyor hala merak edenleriniz varsa, hemen söyleyeyim ki, Ramazan ayı, 6 Haziran'da, yani hemen bu Pazartesi günü başlıyor. 

ramazan-bayramı-oruc-iftar-menuleri-yemek-tarifleri

BeStyle Magazine'le "BeStylish Get Away" için Alaçatı'daydık

Stil ve yaşam konusunda yayın yapan en iyi aylık dergilerden biri olan BeStyle Magazine'in bu sene 3.sü düzenlenen "BeStylish Party"sine katılmak üzere 27-29 Mayıs tarihleri arasında  Alaçatı Alkoçlar Exclusive'deydim. Sosyal medya etkileşimi en yüksek isimlerden biri olarak özel davetlisi olduğum bu etkinlikte; moda, iş ve cemiyet hayatından önemli simalar kadar, sevilen dizi oyuncularının da aralarında olduğu bir ekiple birlikte çok eğlenceli ve dolu dolu bir 3 gün geçirdik. Neler mi yaptık? İşte detaylar...

bestyle-magazine-usengec-sef-dilek-yeginsu-bestylish

Kanal 35'de "Ağız Tadıyla"nın Canlı Yayın Konuğuydum

Siz, benim canım takipçilerimin de bildiği üzere, geçtiğimiz hafta Cuma günü (27 Mayıs 2016), Kanal 35'de Sevgili Peyvend Merttürk'ün "Ağız Tadıyla" isimli programına davetliydim. Bunu sosyal medya hesaplarımdan duyurunca, canlı yayınımız boyunca nazik ilgileriniz ve yayına bağlanan telefonlarınızla çocuklar gibi mutlu oldum. Bir de üzerine, tüm İzmirli takipçilerimi temsilen, uzun zamandır benimle yüzyüze tanışmak için sabırsızlanan dünya tatlısı insan, Sevgili Deniz Hanımcım'la da yayın sonrası buluşunca, artık değmeyin benim keyfime! :) Ay bir nefeste nasıl da özet geçtim ama, haydi gelelim şimdi bu güzel günden detaylara :) 

usengec-sef-dilek-yeginsu-tv-program-yazar-canli-yayin

By Trileçe Bir Çilekli Trileçe Yapmış ki... :)

Trileçeyle bizimkisi, "İlk tadımda aşk" oldu. Bulunduğumuz restoranda garsona "tatlı olarak neyiniz var?" dediğimizde ve cevap olarak "Harika bir "Kraliçe(!) tatlımız var, tavsiye ederim" dediğinde, "o da neymiş?" dediğimi hatırlıyorum. Meğersem "Trileçe" (Latince "Tres-leches"den geliyor ve "3 süt" demek) demeye çalışıyormuş. "Neyse haydi bir deneyelim o zaman" diye ortaya söylediğimizde herkesin amacı birer çatal alıp ağzını tatlandırmak olan bu sütlü tatlı, öylesine enfes bir lezzete sahipti ki, derhal bir tane daha söylemiştik. 

by-trilece-tatlisi-cilek-karamel-bay-tralice


Teknoloji Düşkünleri için Zorlu PSM'deki Dijital Sergi'deydim

Metro veya metrobüsle bir yere gittiğimde illa ki yolumun geçtiği Zorlu Center'a, merkezi olduğu için sık sık uğruyorum. Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde (Zorlu PSM) sahnelenen dünya çapında nam salmış gösteri ve konserleri ne kadar sevdiğimi ve elimden geldiğince ilgi ile takip ettiğimi, naçizane izlenimlerimi sizlerle de paylaştığım için biliyorsunuz zaten. Zorlu PSM'de dün, uzun zamandır gezmek istediğim dünyanın en çok ilgi gören Dijital Devrim Sergisi'ni ziyaret etme fırsatı buldum.

zorlu-psm-digital-revolution-teknoloji-sergi-usengec-sef