reklam

2016 Güneş Gözlüğü Trendleri ve Favori Gözlüğüm

Sıkı takipçilerimin de iyi bildiği gibi, dünya üzerinde kıyafet alışverişi yapmayı sevmeyen ender hanımlardan biriyim sanırım. Tabi bunda standartlardan biraz daha uzun boylu olmamın ve kırk yılda bir bir şey almak için heveslendiğimde, üzerimde sakil durmasının verdiği demotivasyonun payı büyük. Belime denk gelmesi gereken kemer yeri, 10 santim yukarıda kalınca hamile gibi görünmekten, ayak bileğinde bitmesi gereken pantolon, neredeyse diz altında son bulunca, palyaçoya dönmekten ya da mini diye denediğim bir etek, "maksi mini" durunca, en iyisi almaktan vazgeçmekten, inanın hayat çekilmez olabiliyor:) O dapdar kabin içinde onlarca kıyafeti giy çıkar, giy çıkar, bu kadar kan ter içinde kalmaya, ayda yılda bir de olsa, eğer bir şey üzerime, ilk seferde tam olursa, aman ne mutlu bana:)

dilek-yeginsu-usengec-sef-model-turkuaz-optik

Radisson Blu Ataköy'de Huzurlu Güzel Bir Gün

Yaz'ın insana neşe veren olumlu etkilerinin iyice hissedilmeye başlandığı güzel bir Mayıs gününde atladım deniz otobüsüne... Sevdiğim arkadaşlarımla kendimize Radisson Blu Ataköy'de gönlümüzce bir program yapmıştık ne de olsa... Geç kalmak olmazdı. Deniz otobüsünden indiğimde, ilgi çeken mavi rengi ve etkileyici mimarisiyle, biraz ilerideki oteli hemen fark etmem bir oldu. Ataköy Marina ve İDO Feribot İskelesi’ne yürüme mesafesinde olan otele, taksiyle olan kısacık yolculuğum 5 dakikada bitmiş ve Radisson Blu Ataköy tabelasının önünde selfie çeker halde, sevgili takipçilerime Snapchat'te "Usengecsefiniz" hesabımdan yayınlar yapmaya başlamıştım bile. 

radisson-blu-ottomare-atakoy-otel-deneyim

2 Günlük Gastronomik Gaziantep Turumuzda Neler Yaptık?

Doktor olan babalarının mesleği gereği, henüz İlyas 5 yaşındayken taşınmışlardı Gaziantep'e... Minik kardeşi Nilüfer orada doğup büyümüştü ve kendilerini "En Antepli'den daha Antepli" diye tanımlayacak kadar bütünleşmişlerdi bu büyülü şehrin zengin kültürüyle... Yıllar yılları kovaladı, eğitim hayatları ve kurumsal dünyada kazandıkları bilgi ve tecrübelerini değerlendirerek, Antep denilince akla ilk gelen lezzetlerden olan baklavayı, aynı kalite ve tazelikte daha çok kişiye ulaştırmak üzere yola koyuldular. Fıstıkzade gibi bu işin bilimine inanan ve en doğal ve en iyisine ulaşmak için devamlı ar-ge'ye yatırım yapan bir markaya master franchise oldular ve Antep dışındaki ilk mağazalarını İstanbul Ataşehir'de geçtiğimiz kış açtılar. 

gaziantep-fistikzade-havuc-dilim-baklava-fistik

McDonald’s’ın Türk Usulü Hamburgeri MaxBurger'i Denedim

Konu "burger" gibi bir fast food klasiği olunca, özellikle BigMac ve ince dilimli patatesi sayesinde, aklıma ilk gelen markalardan biri olan McDonald's'la tanışma hikayemiz taaa çocukluğuma; 1980'lerin ortasında Türkiye'de ilk açıldığı döneme denk gelir. Bir anda en popüler buluşma noktası haline gelen bu ilk dükkanının önünden, Taksim Meydanı'na kadar uzanan kuyrukta, büyük bir heyecan içinde sıramı bekledikten sonra kavuştuğum ilk Cheeseburger'imin hayali, hala gözümün önündedir. 


mc-donalds-turk-usulu-hamburger-max-burger-patates

Cilt Bakımı ve Saç Bakımında Neler Kullanıyorum?

Cildine pek özen gösteren üst kat komşumla konuşurken, göz altlarını nemlendirmek için ne kullanmamı tavsiye ettiğini soruyordum ki, geçen hafta geçirdiğim soğuk algınlığı ve bu aralar sık sık uçakla seyahat etmemin de üzerine tuz biber olmasıyla sanırım, yüzüme iyi bir bakım yapmamın zamanı geldiğini söyledi. Ay ben şok! :) O zaman da iş başa düştü tabi. İlk olarak evdeki bütün ürünleri banyodaki tezgahın üstüne dizdim ve başladım adım kullanmaya... 

avene-cilt-bakim-termal-su-fransa

"Hayat Güzel, Sen Eğleniyorsan!" LG G5, LG’nin İlk Modüler Akıllı Telefonu

"Olmazsa olmazın nedir?" deseler, cevabım kesinlikle "Akıllı telefonum" olurdu. Bu yüzden de hayatımda ilk defa android işletim sistemli bir telefon kullanacak ve tabularımı yıkacak olmanın verdiği heyecanla, yeni LG G5 telefonun jelatinini açmayı bile, adeta bir şölenle yaptım desem yalan olmaz.:)

Son senelerin çılgın popüler mecrası Instagram ve özellikle son dönemin yükselen değerlerinden birisi haline gelen Snapchat derken, o anda her ne yapıyor, nereye gidiyor, ne yiyor-içiyor veya ne görüyorsak, artık hepsini akıllı telefonumuzla çekip yayınlar olduk iyice. Zaten biraz ara versem, takipçilerim hemen merak ediyor, "Neredesiniz? Özledik!" mesajları yağıyor bir anda sağolsunlar :)Kapadokya'ya Gidip Uçhisar Kadıneli Restaurant'da Yemeli

Geçtiğimiz hafta atladık uçağa... Yaklaşık bir saatlik bir uçuştan sonra, ver elini Nevşehir! :) Cappadox Festivali iyice yaklaşırken, şu pek methini duyduğum Kapadokya Uçhisar'daki Kadıneli Restaurant'ı kendi gözlerimle görmek ve bu kasabada yaşayan birbirinden hamarat ve bir o kadar da çalışkan kadınların, elcağızlarıyla ortaya çıkardığı lezzetleri herkesten önce tatmak istedim. Bosch sponsorluğunda donatılan gıcır gıcır mutfaklarında, mutlu mesut öyle güzel yemekler yapmışlar ki, ekonomiye ve yöre turizmine değer katan bu hemcinslerimle, inanılmaz gurur duydum. Bu vesileyle, bu nuryüzlü insanları bizzat yerinde tanıyabilme ve dünya tatlısı çocuklarıyla da kaynaşabilme imkanı bulduğum için o gün dünyanın en mutlu insanı bendim.

2 günde 2 Kg Fazlalıktan Kurtaran Balkabağı Çorbası Tarifi

Instagram (Usengecsef) ve Snapchat (Usengecsefiniz) yayınlarımı yakından takip edenlerinizin de bildiği gibi geçen hafta, çok sevdiğimiz ve kafa dengimiz olan bir çift arkadaşlarımızla Paris'teydik. Şehir içi turlarımızda neredeyse hiç ulaşım aracı kullanmayıp, her yere yürümeyi tercih ettiğimiz bu 4 günlük eğlenceli gezide, her gün ortalama 16 km yol yapmışız, hatta bir gün kendi rekorumuzu kırarak 20 km'yi bile geçmişiz. Buna rağmen ve aslında yemeği de çok abartmadığımız halde, vatanımdan dışarı adım atar atmaz durma noktasına gelmeyi çok seven sindirim sistemim sayesinde, geri döndüğümüzde, tartıyla yüzleşip tam 2 kg fazla çıktığımı görmek büyük bir yıkım oldu. 

bal-kabagi-corbasi-tarifi-resimli-yemek-tarifleri

Çikolatalı Marshmallow Tatlısı Tarifi

Dünyada yaygın olarak "Smores Dip" diye de bilinen ve çok sevilen, bu aşırı kolay, maliyetsiz ve bir o kadar da lezzetli ve havalı tatlıyı, Sevgililer Günü'nden bir gün önce Snapchat (Usengecsefiniz) ve Periscope (Usengecsef) üzerinden yaptığım canlı yayınlar esnasında hazırlarken, ağırlıklı olarak gençlerden oluşan izleyici kitlemin yaptığı birbirinden şeker yorumları ve maruz kaldığım çılgınca ilgili görmeliydiniz. 5 dakikada hazırladığımı ve fırında marshmallowların üzerini sadece 7 dakikada nar gibi kızarttığımı da izledikten sonra,  bir de pişmiş halini yayınlayınca, herkesin dibi düştü haklı olarak. 

smores-dip-marshmallow-cikolata-tatli-tarif-usengec-sef

"Gel Talk Show Yapalım"da Geveze'nin Konuğuydum

Dile kolay 25 senedir Türkiye’nin en eski ve en başarılı radyo programcılarından olan canım dostum Geveze, youtube kanalında talk show programına başlar ve beni davet eder de, ben katılmaz mıyım? "Dur bakalım konsept nasılmış?" diye Sevgili Şeyla Halis ve Bekir Çiçekdemir ile çektikleri ilk programı izlediğimde, Koray ve Sinan'ın sohbete balıklama dalmalarına şahit olup, özellikle de Koray'ın çılgın kahkahalarını duyduktan sonra, nasıl bir cesaretse benimki artık, bu deli dolu ekiple, geçtiğimiz hafta bir akşam, stüdyoda bir araya geldik.

geveze-show-usengec-sef-koray-sinan-talk-show