reklam

Metabolizma Dostu Meyveli Yulaflı Yoğurtlu Kahvaltı Tarifi

Peynir ekmek, zeytin, domates, haydi arada bir de zaman bulursak haşlanmış yumurta derken, her gün aynı kahvaltıyı etmekten bıktınız mı? İşe, okula, toplantıya yetişeyim derken, bunlara bile zaman bulamadan, bir poğaça ya da simitle geçiştirdiğimiz ya da çoğu zaman hiç yapmayıp atladığımız kahvaltılar da cabası... Oysa metabolizmayı hızlandırmak için, arada sırada bünyeyi doğru şekilde şaşırtmak lazım biliyorsunuz. Her gün aynı ve tek düze şeylerle beslenince, hem kilo vermede bir durağanlık ve hem de metabolizma hızında bir yavaşlama söz konusu oluyor hemen. Diyet yaptığım süreçte, diyetisyenimden öğrendiğim bu sağlıklı kahvaltı tarifine bayıldım, Snapchatten "Usengecsefiniz" hesabımın takipçilerinin de paylaşımlarımdan bildiği gibi, haftanın bazı günleri hala böyle yulaflı, meyveli ve yoğurtlu bir kahvaltıyla güne başlıyorum ve beni uzun süre tok tutuyor.

meyveli-yulaf-probiyotik-yogurt-diyet-kahvalti-tarifi

Bursa Onko-Day Derneği'nin Düzenlediği Söyleşide Konuşmacı Oldum

"Damdan düşenin halini en iyi, damdan düşer anlar" diye boşuna söylememiş büyüklerimiz. Bundan tam 2 sene önce, kendi fark etmem üzerine teşhis konmasıyla, davetsiz misafirim Kanseri ister istemez bir müddet konuk ettim. Aynı süreçlerden seneler önce geçmiş olan annemin, "Aynaya nasıl bakarsan, o da sana öyle bakar" sözüyle, ameliyatlar ve kemoterapi seansları arasında, normal hayatına, sağlığı el verdiğince devam etmeye çalışmış birisi olarak, ne olursa olsun her zaman gülümsemenin gücüne inanmışımdır. Bu hastalık deneyimiyle beraber, hayatta başıma gelen her şey için Yaradan'a "isyan" değil, "şükredip", durumu anlamsız yere sorgulamak yerine, hemen kabullenip, gerekli aksiyonları alırken, bir yandan da içinden, bir mutluluk sebebi ayıklayıp çıkarmak, benim şu hayattaki yeni misyonum oldu sanırım:)


onko-day-dilek-yeginsu-bursa-soylesi-kanser

Anneler Günü'nde Anneniz Hilton İstanbul Bomonti'nin Misafiri Olsun

Dün sabah arkadaşlarımızla Hilton İstanbul Bomonti'de buluşmuş, keyifli bir kahvaltı ediyorduk ki, o esnada otelin, "Anneler Günü" için çok güzel bir sürprizi olduğunu öğrendim. Hazır kısa bir süre kalmışken, aranızdan "ne yapsam ne yapsam?" diye düşünenlerinize fikir vermesi açısından, bunu duyurmak istedim. Çünkü Anneler Günü’nü Hilton İstanbul Bomonti’de ailenizle kutladığınızda, sevgili anneciğinizin Brunch’ı, otelin hediyesi oluyormuş. Spa paketinde de aynı uygulamayı yapmışlar. Süper bir haber değil mi ama? Ben fikre bayıldım :)Tam Taneli Tahıllar Sayesinde Tam Beslen, Tam Yaşa!

Hamur işi denilince bende akan sular durur. Çocukluğumda fırın ve pastanelerin önünden, o mis gibi kokuları, derin bir nefesle, içime "oh!" diye çekmeden geçtiğimi hatırlamam. Sanki büyüdüm de durum değişti mi dersiniz? :) Daha geçenlerde bir dükkanda, "Acaba hangisi en lezzetlisidir?" diye, vitrindeki tatlılara-tuzlulara, nasıl hayranlıkla dalmışsam artık, camın arkasından bir fark ettim ki, herkes beni içeriye buyur ediyor. "Bir dahaki sefere inşallah!" deyip, oradan hızla uzaklaştım, çünkü işin şakası yoktu ve göbeğim artık, iyice "içine çekilmez" hale gelmişti. Hem zaten "ye! ye!" nereye kadardı?:) 

Özlem Süer Tasarımlarıyla Mezuniyet Balosunun Prensesi Olun

Dekanımıza mühendislik yemini ederek, İTÜ'den mezun olmamın üzerinden aylar-yıllar geçse de, o günkü heyecanımı daha dün gibi hatırlarım. Gündüz cüppelerin giyilip, keplerin havalara atıldığı diploma törenini, gururla karışık, bol bol mutluluk ama biraz da her gün görmeye alışkın olduğunuz okul arkadaşlarından ayrılacak olmanın verdiği hüzün de içeren değişik duygular kaplarken, bir yandan da akşamki mezuniyet balosunun heyecanı sarıp sarmalar her yanı. 

Tuz Hakkında Yanlış Bildiklerimiz

Geçenlerde kanalları karıştırırken, televizyonda bir söyleşiye denk geldim. Konuk, bir tuz markasının genel müdürü... Normal şartlarda bir genel müdürden, ürününü öve öve bitirememesini ve herkesi bol bol kullanmaya teşvik etmesini beklersiniz değil mi? Bu bey ise, aslında günde 5g tuz kullanmamız gerekirken, ortalama 18g tuz tükettiğimizden ve bu miktarın azaltılmasının öneminden bahsediyordu. Tuzdan aldığı tadı başka hiç bir baharata değişmeyen biri olarak, daha az tuz kullanımına teşvik etmesi başta çok işime gelmese de, doğru sözlülüğü ve akıcı sohbeti kadar, bir üretici olarak, öncelikle tüketicinin sağlığını düşünmesi dikkatimi çekti ve etkilenip, sonuna kadar izledim.

"Batman v Superman - Adaletin Şafağı" Filmine Gidilmeli

Kostümlü halimden de göreceğiniz gibi, eskiden kendini uzun yıllar "Supergirl" zanneden biri olarak, "kuzenim" Superman'in filmi, vizyona girerse ve bir de üzerine, Batman'le karşı karşıya geleceklerini duyarsam, tabi ki de, ilk akşamından hemen sinemaya koşar, ikisini barıştırmaya çalışırım. Hem, ben dururken, Wonder Woman da kimmiş! :))

superman-supergirl-batman-film-sinema-usengec-sef

İpana Luxe Perfection Beyazlatıcı Diş Macunu yorumlarım

Doğru makyaj, dolgun kirpikler, bakımlı bir cilt, hacimli saçlar… En önemlisi de beyaz dişlerle sağlıklı, güzel bir gülümseme! Bu yüzden diş bakımına ve beyaz olmasına oldukça özen gösteriyorum. Sürekli yeni ürünleri deneyimlemeyi de seviyorum. Burada raflarda gözüme çarpan ve Amerika’nın en büyük diş macunu markası olan Crest aslında Procter and Gamble’ın Türkiye’de sunduğu İpana markasıyla tamamen aynı içeriklere sahipmiş. Dünyada ilk defa beyazlatıcı bantları üreten bir marka olduğu için 3 boyutlu Beyazlık ailesi oldukça ilgimi çekti. Son zamanlarda market alışverişine gittiğim her mağazada ve televizyonlarda sıklıkla İpana’nın yeni ürünü olan Perfection’a denk gelince ve özellikle 3 günde %100’e kadar lekesiz iddasını duyunca denemek istedim ve hemen aldım.