reklam

Sait Halim Paşa Yalısı'nda Jazz ve Kahvaltının Muhteşemliği

Şimdi size gittiğiniz zaman memnun kalacağınızı düşündüğüm hem romantik, hem de nostaljik bir mekanda, kaliteli ürünlerle sunulan bir kahvaltı önerisi yapacağım. Hazır mısınız? Burası "Sait Halim Paşa Yalısı"... Jazz müziği ile kahvaltı konseptini birleştirmişler ve bu güzel ambiyansıyla, fark yaratacak bir Pazar kahvaltısı olmuş. Sevdiğiniz kişiye, güzel bir sürpriz yapmak istiyorsanız, tutun elini ve yalının bahçesindeki "Aslanlı" yolda bulunan kırmızı halıdan geçerek, bu kahvaltı keyfini birlikte yaşayın.

usengec-sef-sait-halim-pasa-jazz-kahvalti-pazar

Aşk ve Romantizm Denilince... Özlem Süer “Women In Love”

Dünya çapında çok büyük başarılara imza atmış çok değerli Modacılarımızdan, benim canım arkadaşım, Özlem Süer'in, “Women in Love” 2016-2017 Sonbahar/Kış Koleksiyonunu, Paris, Milano ve New York yolculuğuna çıkmadan önce, geçtiğimiz hafta St Regis Istanbul'da gerçekleşen görkemli bir defileyle sergilendi. Her zaman bu tarz bulunduğum özel ambiyansları sizlerle de paylaşmayı ve o eşsiz deneyimi, ucundan kıyısından da olsa sizlere de yaşatabilmeyi çok severim bilirsiniz. Bu sebeple tüm sosyal medya hesabı takipçilerimin de yakından bildiği gibi, Periscope (Usengecsef) ve Snapchat (Usengecsefiniz) üzerinden o gün de bol bol yayınlar yaparak bu güzellikleri sizinle de paylaşmaya çalıştım. İşte o günden izlenimlerime yer verdiğim bu yazım da, canlı yayınlarımı kaçıranlar için gelsin o zaman!:)

tulin-sahin-ozlem-suer-defile-women-in-love

LifeCo Düşük Kalorili Beslenme Günlüğüm... 4.Gün

LifeCo Sağlıklı Yaşam Merkezi'ndeki son günümüzden merhaba! Artık rutinleri öğrendiniz sanırım. Uyandın... Hemen dil sıyırıcısı, vücut fırçasını kullan, sonra alkali su iç, limonatamsı sıvıdan iç ve İşte şimdi kahvaltıya inmeye hazırsın. Yemekten önce hemşireye "günaydın" derken, tansiyon ve kan şekerini de ölçtürmeyi unutma... İyi alıştım ben buralara valla:)

lifeco-saf-kitchen-usengec-sef-detoks-raw-vegan-zayiflama

Seda Diker'in Yeni Kitabını Kız Kıza Pijama Partisiyle Kutladık

Zamanında kendi kına gecesini bile, sırf bu tarz buluşmaları sevmediği için yapmayan birisi var karşınızda... Ve o kişi sınırlı sayıda davetliyle, sadece çok özel bir kaç kişi olacağımızın garantisini, organizasyonu yapan sevgili arkadaşı Yaprak Yapsan'dan alınca, kendisini kıramayıp, hayatının ilk "kız kıza pijama partisi"ne katılmaya söz veriyor. Pijama partisi nasıl olur, gerçekten pijama mı giyilir? Filmlerdeki gibi yastık savaşı da yapılır mı? Bütün akşam kadın-erkek ilişkileri üzerine mi konuşulur acaba? Sabaha kadar uyumadan beyler mi çekiştirilir? Kafamda komik komik deli sorular... Çünkü "Şeytan Tüyü Var Sende" isimli son kitabının raflarda yerini almasını beraber kutlamak üzere davet edildiğimiz, bu özel geceye ev sahipliği yapan kişi; "İlişki Stratejisti" ve "Bilinçaltı Uzmanı" Sevgili Seda Diker'den başkası değil. 

usengec-sef-seda-diker-cok-satan-kitap-seytan-tuyu

LifeCo Düşük Kalorili Beslenme Günlüğüm... 3.Gün

Tarihler 30 Ocak'ı göstermesine rağmen, Yaz'dan kalma, güzel bir Antalya sabahından daha hepinize merhaba! :)

Bugün burada 3. gün olduğuna göre, uyanınca yapılan detoks ritüellerimizi artık biliyorsunuz, tekrarlamayacağım:)

lifeco-saf-kitchen-usengec-sef-detoks-raw-vegan-zayiflama

LifeCo Detoks Günlüğüm... 2.Gün

Sabah 8:00'e kadar mışıl mışıl uyuduktan sonra, içimizi ısıtan güneşli bir sabaha daha, işte böyle bir manzarayla uyandım. Karşımda zirvesi bembeyaz karlarla kaplı heybetli Bey Dağları ve Toroslar... Etrafımda yemyeşil harika bir doğa ve bol oksijen. Böyle huzurlu bir ortamda şükredecek ne çok sebep var. Koşturmaca yok, toplantıya yetişmece yok. Kaçta ne yiyeceğiniz, ne içeceğiniz hep planlı, programlı. Saf Kitchen'da taze taze hazırlanıp, önünüze geliyor.

usengec-sef-lifeco-antalya-raw-vegan-zayıflama

LifeCo Detoks Günlüğüm... 1.Gün

Öğleden sonra uçaktan inip, Antalya'nın mis gibi havasıyla karşılandıktan ve sadece 20 dakika içerisinde otele transferimiz yapıldıktan sonra, Lara'da bulunan 5 yıldızlı Akra Barut Hotel içerisinde hizmet veren Antalya LifeCo Sağlıklı Yaşam Merkezi'ne giriş yaptık.

Geldiğimizi haber alır almaz, resepsiyonda bizi karşılayıp, merkezin bölümlerini gezdirerek, burada günlerimizin nasıl geçeceği, ne yeyip ne içeceğimiz ve tüm bunları hangi fayda için yapacağımız hakkında bilgiler aldığımız diyetisyenimizle görüşmemizi takiben, yeşil elmalı, zencefilli ve limonlu "ilk karşılama" içeceğimizi yudumladık.

 usengec-sef-lifeco-detoks-raw-vegan-samsonite


Yemeklik Biber Nasıl Kolayca Küp Küp Doğranır?

Biliyorsunuz ki, sebze kullanılan yemeklerin ön hazırlık aşamasında genellikle istediğimiz sebzeleri yıkayıp, dilimleyip, istediğimiz boyutlara getirmemiz gerekiyor. Daha önce Yemeklik Soğan ve Yemeklik Domates hazırlıklarını anlatmıştım. Yemeklik biber hazırlamak için yapılması gerekenleri yazayım da, lazım olduğunda kolayca ulaşın istedim. Çok sık lazım olacağı için, haydi şimdi de biberler nasıl kolayca küp küp doğranırmış, görelim birlikte:)

yemeklik-biber-nasil-dogranir-tarif

Antalya LifeCo Sağlıklı Yaşam Merkezi'nde Detoks Deneyimi

Eşimle annesi arasında geçen dialog aynen şöyle:
"Anne biz yarın Antalya'ya detoksa gidiyoruz". 
"Oğlum daha gençsiniz, ne gerek var yüzünüze öyle şeyler yaptırmaya?" 
Eşim "Allah Allah! Bu ne demek ki acaba?" diye şaşırmışken, fark ediyoruz ki, canım ya, meğersem "Detoks"u "Botox" anlamış :)) Biz aradaki farkı biliyoruz da ne oluyor sanki? "Detoks - detoks" yıllardır okurum her yerde de, tam anlamıyla içeriğinin ne olduğunu, bizzat yaşayarak öğrenmek varmış kısmette. Bu konuda çok da yalnız olmadığımı, detoks kampında bulunduğumuz süre boyunca sosyal medya hesaplarımdan, özellikle de Periscope (usengecsef) ve Snapchat (usengecsefiniz) üzerinden yaptığım tüm canlı yayınların, takipçilerimden gördüğü çılgınca ilgiden anladım. Orada neler yendiği, neler içildiği, gün boyu neler yapıldığı konusunda öyle çok soru geldi ki anlatamam. Raw (yaşayan besinlerden oluşan) ve vegan (bitkisel bazlı) besinlenmeyle, düşük kalori ve yüksek besin değeri alarak, bedeni, ruhu ve zihni toksinlerden arındırmaya meğer ne çok ilgi ve ihtiyaç varmış toplumda.
Snapchat Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bir Snapchat çılgınlığıdır, almış başını gidiyor. Aman ne snapchatmiş arkadaş! :)) Gençler ondan başını kaldıramayıp, bütün gün birbirlerine onlarca snap atıyor. En büyük özelliği gönderilen fotoğraf ya da videonun sadece sizin karar verdiğiniz o kısacık süre içinde karşı tarafca görülebilmesine olanak vermesi ve tüm yayınların 24 saat içinde tamamen yok olması... Belki de bu "hızlı tüketim" sevdasıdır onu bu derece popüler kılan, bilemedim ki... Snapchat bu kadar trend olunca, "yahu neciymiş bu?:)" diye biz de telefonumuza indirdik. Uygulamanın sağını solunu bir iki inceleyip, pek de bizi sarmayınca bir ara pes edip, sildim de hatta. Sonra baktım olacak gibi değil, teknoloji ilerliyor, atı alan Üsküdar'ı geçiyor, bi' gayret daha şans verdim ve şu anda, bayağı bayağı "Snapchatci" oldum çıkıverdim.

usengec-sef-snapchat-nasil-kullanilir

Diyetle 6 Haftada 6 Kilo ve Hepsini de Yağdan Verdim. Nasıl mı?

Sıkı takipçilerimin iyi bildiği gibi, yemek yemeyi çok sever, güzel yemeğin de hakkını layığıyla veririm. En çok da hamur işlerine bayılırım laf aramızda. Durum zaten böylerken, bir de üzerine geçen sene yaşadığım sağlık problemleri sebebiyle art arda geçirdiğim ameliyatlar, gördüğüm kemoterapiler, aldığım kortizonlu ilaçlar derken, amanın bir de baktım ki en çok bel ve göbek bölgesinde olmak üzere, hayatımda hiç olmadığım kadar, almış başımı gitmişim. Hiç bir kıyafeti üzerime yakıştıramaz hale gelip de "Üff ya! Giyecek hiç bir şeyim yok ki ama benim!" moduna da girince, artık bu duruma acilen bir "Dur!" deme zamanının geldiğine karar verdim. 

usengec-sef-diyet-nasil-kilo-verebilirim-diyetisyen-tavsiye

Turkmax Gurme'de Canlı Yayın Konuğuydum

Aslında ben bu canlı yayına katılalı bir kaç ay oldu ve izleyenlerden aldığım güzel geri dönüşlerle çok mutlu oldum. Ama hafta içi sabah saatlerinde ve Digiturk kanallarından Turkmax Gurme'de yayınlandığı için, o anda okulda veya işyerinde olmasından dolayı, kaçıranlarınız da çok oldu biliyorum. O yüzden kaydı sizin için YouTube kanalımda yayına aldım ama koşturmacadan size haber vermeyi neredeyse unutuyordum. "İçimizden Gelen" programında Sevgili Şefimiz Yunus Emre Akkor ve tatlı sunucumuz Sevgili Hacer Özil ile bol kahkahalı, çok şıcak ve samimi bir söyleşi gerçekleştirdik, umarım 3 bölüm halinde sırasıyla yayınlayacağım programımızı beğenirsiniz:)

usengec-sef-canli-yayin-turkmax-gurme-tv-show-program