reklam

Wyndham Ouzo'da Kalamış Manzaralı Sirtaki Geceleri

"Uzo" nedir bilir misiniz?  Bilmeyenler için "Yunanlıların bizdeki rakıyı andıran ama, ona göre daha az anasonlu, içinde ayrıca rezene vs. gibi tatlandırıcılar da bulunan hafif bir içkisidir" diye kısaca açıklayabilirim sanki:) Bugün size ismini ondan alan "Ouzo" isimli bir mekandan bahsedeyim diyorum. İstanbul Anadolu Yakası'nın en prestijli 5 yıldızlı otellerinden biri olan Wyndham Grand Kalamış'ın en üst katında yer alan ve mutfağı, ödüllü Şef Mehmet Yalçınkaya'ya emanet olan, modern konseptli bir balık restoranı burası. Terasında bir Marina manzarası var ki, gün batımında çektiğim şu fotoğrafı görünce, daha fazla bir şey söylememe gerek kalmaz sanırım.

ouzo-roof-restaurant-wyndham-grand-kalamis-manzara

Capri Adası'nın Michelin Yıldızlı Restoranı Il Riccio Bodrum'da

Dün bir yürüyüş yapıp, dostlarla güzel bi' kahve içme ümidiyle Cadde'ye çıktığımda, rüzgar ve soğuktan adeta buz kesince, ilk fırsatta koşa koşa eve döndüm ve nasıl üşümüşsem artık, iki kat sweatshirt ve üstüne giydiğim polar montla, kalorifer yanarken bile zor ısındım. Ah be Yaz, neden bıraktın gittin bizi?  Zaten zamanında gelmek bilmedin, bekle bekle Temmuz'u buldu. Hem eskiden pastırma sıcakları filan olurdu, onlar nerede hani? Ay! "Nerdee hani?" derken, çok "Neco" gördüm kendimi! Baktım olmayacak, ben de kendimce etkili bir ısınma yöntemi bulup, Yaz tatilimden hatıra kalan fotoğraflara bakmayı seçtim. Bu bahaneyle de sizi son seyahatimde Bodrum'da gittiğim "Il Riccio" ile tanıştırmak istedim. Aklınızın bi' kenarında bulunsun, şunun şurasında üç-beş ay sonra, size söz, yine baharlar gelecek nasıl olsa:)

il-riccio-beach-restaurant-usengec-sef-bodrum-dogus-dream

Kanserde Erken Teşhis

Bizzat yaşamış biri olarak söylüyorum ki, "Erken teşhis, hayat kurtarır" sözü hikaye değil, biliyorsunuz değil miiiii? :) "Sağlık taramanızı yaptırın lütfen" diye küçük bir hatırlatma yaparken, bugün size Türk Kanser Derneği'nden "Merhaba" diyorum! :)

Burası bu konuda "kamu yararına hizmet" amacıyla kurulan en saygın "sivil toplum kuruluşu". Rahmetli Bilger Duruman tarafından kurulan ve oğlu Sevgili Burak Duruman tarafından aynı bilinçle bu değerli bayrağın devralındığı dernekte, bu cesur yürekler neler yapıyorlar kısaca bahsedeyim mi? :)

turk-kanser-dernegi-burak-duruman-usengec-sef

Otuz 6 Beden

Bazen öyle zamanlar oluyor ki, özellikle öğlen yemeklerinde fast food istemediğim için, çoğu zaman kendime sağlıklı bir şeyler organize etme konusunda sıkıntı yaşıyorum. Diyet yapmak ve en az 5 kilo vermek istiyorum ama diyetisyene gitsem ve o bana bir liste verse de, yazdığı yemekleri her an hazır edecek imkanım olmuyor işten güçten.

Sağlıklı ve diyet yemekleri hazır olarak gönderen pek çok marka var artık biliyorsunuz. İşte onlardan biri olan "Otuz 6 Beden"in adrese teslim diyet yemeklerini denedim geçtiğimiz hafta. Amacım tabi ki de 36 beden olmak değil ama, hafta içi her gün, 3 ana öğün ve 2 ara öğün olarak, eve diyet yemek teslim edilmesi, öncelikle güzel bir duyguydu :)


Üşengeç Şef Turkmax Gurme'de Canlı Yayın Konuğuydu

Turkmax Gurme'de geçtiğimiz Cuma sabahı "İçimizden Gelen" programında, kendini Osmanlı mutfağına ve unutulmaya yüz tutmuş lezzetleri tekrar gastromiye kazandırmaya adamış ödüllü Şef Yunus Emre Akkor ve dünya tatlısı, on parmağında on marifet, kalbi de, sesi de kendi gibi güzel Hacer Özil ile çoooook keyifli bir canlı yayın gerçekleştirdik. :)

usengec-sef-hacer-ozil-yunus-emre-turkmax-gurme


Cazın Buğulu Sesi Diana Krall Canlı Performansıyla Zorlu PSM'deydi

Diana Krall, kendine has, buğulu ses rengiyle ve 4 yaşından beri çaldığı piyanodaki performansıyla, günümüz caz dünyasının şüphesiz en sevilen kadın caz sanatçılarından biri... "Kral kadın, şu Diana Krall!" esprisini yapmak bile istemiyorum ama kendimi tutamıyorum :) Bugüne kadar Kanada’nın en prestijli müzik ödüllerinden sayılan Juno'da 8 ödül kazanmış, yetmemiş 5 Grammy, üzerine 9 altın, 3 platinum ödülü de evine götürmüş. Billbord Caz Listelerinde 8 albümüyle en üst sırada yer almış tek caz sanatçısı kendisi. IEG tarafından organize edilen Türkiye'deki konseri cazseverlerden öyle büyük ilgi gördü ki, salonda konser boyunca, çıt çıkmıyordu.

diana-krall-ieg-turkey-istanbul-konser-zorlu-psm