reklam

Su Ada'da Panaromik Boğaz Manzaralı Bir 360 Istanbul

Boğaz'ın tam ortasında, Asya'yla Avrupa arasında olmasına rağmen, İstanbul'un karmaşasından uzak, insana kendini tatilde gibi hissettiren bir büyüsü var Su Ada'nın... Gündüz havuzu, akşam restaurantlarındaki romantik ambiyansı ve her daim o eşsiz manzarasıyla bi' harika! Kebabından sushisine, İtalyan mutfağından deniz mahsullerine, burada yer alan ve farklı damak zevklerine hitap eden pek çok mekana, Kuruçeşme iskelesinden ücretsiz teknelerle, 1 dakikada ulaşılabilmesi de büyük avantaj. 

360-istanbul-su-ada-usengec-sef-bogaz

Oscar Partilerinin 2 Michelin Yıldızlı Şefi Wolfgang Puck'la Röportajım

21 yıldır Oscar ödül törenlerinin resmi partilerini düzenleyen, 2 Michelin yıldızlı, dünyaca ünlü şef Wolfgang Puck’la, sadece 2 günlüğüne geldiği İstanbul'daki St. Regis Hotel'in terasında yer alan son dönemin en popüler restoranı Spago'da buluştuk. Küçükken Kardashian kardeşlere yaptığı Mickey Mouse pizzalardan, katıldığı televizyon programlarına, dünyanın en ünlülerine hazırladığı davetlerden, çocuklarına ve gelecek planlarına kadar bol kahkahalı bir röportaj geçekleştirdik. 

wolfgang-puck-usengec-sef-roportaj-spago

Mandarin Oriental Bodrum

Bu Yaz Bodrum'da konakladığım ve insanı lüksün doruklarına çıkaran, dünya çapında eşi benzeri az bulunur güzellikteki otellerden biri de "Mandarin Oriental" oldu. Bana unutulmaz anılarla dolu, keyifli bir deneyim yaşattığı için, ona özel zaman ayırmak ve aceleye getirmeden, layığıyla yazmak istedim. Bu fotoğraftaki sonsuzluk havuzu, bir bakıma Mandarin'deki lüks, konfor ve modernlikte sınır tanımayan bir tatili simgeliyor diyebiliriz:) "Bu kadar beğeniyi hak eden özellikleri, ne olabilir ki?" diye merak ettiyseniz, işte hemen anlatmaya başlıyorum:)

mandarin-oriental-bodrum-usengec-sef

W Istanbul’da Genç Tasarımcılar Yarışması Davetinden...

Geçtiğimiz hafta W Istanbul’da çok özel bir davetteydim. Bu lüks otel zincirinin de bünyesinde bulunduğu dünya çapındaki "Starwood Hotels and Resorts"a bağlı tüm otelleri zaten oldum olası çok severim. Beşiktaş Akaretler'deki bu otel de, hem konumu, hem şıklığı ve duruşuyla beğendiğim mekanlardandır. Bu kez gelme sebebim konaklamak değil, ama yakında o da olacak, diğer deneyimlediğim bütün iyi oteller gibi, W İstanbul Hotel'i size en detaylı şekilde tanıtacağım, merak etmeyin:) 

w-istanbul-hotel-usengec-sef-istanbul-design-week

Ayvalık'ta Doğuş Kalitesi: Murat Reis Ayvalık

Bir kaç yazı önce anlattığım ve beklentilerimizi çok da karşılamayan Midilli seyahatinden dönüşte, tatilimizin ikinci yarısı için Ayvalık'ta bulunan, denize sıfır Murat Reis Hotel'ine geçtik. Zamanında Ferit Şahenk'in dedesine ait olan bu otel, aslında ilk olarak 1970'li yıllarda açılarak, büyük düğün ve davetlerin verildiği, Ege'nin en popüler oteli haline gelmiş, ama dedenin vefatıyla birlikte zaman içinde atıl duruma geçerek, 20 sene kadar kapalı kalmış.

murat-reis-ayvalik-dogus-grubu-d-hotel

3 Dakikalık Hazırlıkla Adım Adım Resimli Zeytinyağlı Enginar Tarifi

Biliyorum Ramazan'ın son günlerine doğru, artık iftara ve sahura yapacak farklı yemekler pek aklınıza gelmeyebiliyor ve kendinizi biraz tekrar etmeye başladınız. Ama uzun saatleri mutfakta geçirecek imkanınız da yok. Bugün size kendi yaptığım için söylemiyorum ama, benim çok sevdiğim bir Zeytinyağlı Enginar Tarifini, yine adım adım resimlerle anlatacağım. Bizim evdeki mız mız çocuk (ki kendisi biricik eşim olur:) enginar da, dereotu da yemediği için, ben ara ara kendime yapar, afiyetle de yerim. Bu aralar Allahtan, eğer enginarı biraz diri halde bırakırsam, o zaman bir tanecik de olsa yemeye başladı. Aman bir naz bir niyaz:)) Seviyorum ama işte naapalım, suyuna gidiyoruz, yeter ki yemeklerimi afiyetle yesin aşkım:) Ah bir de kendisi dereotu yemez asla... Onun için mecburen ben üzerine dereotu yerine, maydanoz kullanıyorum ama aslında dereotu da çok yakışır. Diyeceğim o ki, sizin evde de bizimki gibi yemek seçenler yoksa, tabi ki hakkıyla yapmakta fayda var:)


adim-adim-resimli-zeytinyagli-enginar-tarifi

Romantizm Rüzgarı Şimdi Seasons of Love İle Esiyor

Bu sene 4. gerçekleşen ve 15 Eylül'e kadar sürecek olan "Seasons of Love" zamanı geldi çattı bile... Bu seneki teması da romantik bir esintiyle bağdaştırılarak "Love Breeze" olarak seçilmiş. Neler oluyor bu etkinlerde biraz bahsedeyim mi size?

usengec-sef-seasons-of-love

Nefis Bir Kurban Kavurma Nasıl Yapılır?

Mübarek Kurban Bayramınız kutlu olsun. :)

Allah nasip eder de, kurban keserseniz, ya da evinize kurban eti gönderilirse, bu etin nasıl kavrulması gerektiğini merak edenleriniz olabilir diye düşündüm. Fırsat olsa aslında, kesildikten sonra dinlenmeye bırakılmış etten yapılan kavurma daha lezzetli olur ama herkesin buzdolabında, bunun için, restoranlarda olduğu gibi bol bol alan olmadığı için, maalesef bu her zaman mümkün değil. Daha yeni kesilmiş ve hiç dinlendirilmemiş bir et, dinlendirilmiş bir ete göre, çok daha zor pişeceği için, bunun nasıl kavrulacağını, genel olarak size kuzu tarifi üzerinden yine adım adım anlatmaya çalışayım istedim.


nefis-kurban-kavurma-nasil-yapilir-tarif

Kurban Bayramı Tatili 9 gün oldu. Peki Ne Zaman?

Güncelleme: Daha önceden yazdığım aşağıdaki Kurban Bayramı tatili ne zaman ve kaç gün yazısından sonra, durdular durdular ve son dakikada tatili 9 güne uzattılar. Şimdi millet rezervasyon mu yapsın, uçak-otobüs bileti mi arasın, eski planlarını nasıl yeni tarihe göre adapte etsin bilemedim.


Bir kısım bu tatili bizim gibi ekonomisi gereği sıkı çalışması gereken bir ülke için çok uzun ve gereksiz bulurken, diğer bir kısım da son bir kez daha memlekete gidecek olmak ya da tatil şansı yakalayacağı için bu durumdan hayli memnun... Şimdi yapılan resmi açıklamaya göre 19 Eylül'den taa 27 Eylül'e kadar tatil ilan edilmiş. Ne diyelim, hayırlısı olsun:)


2015-Kurban-Bayrami- ne-zaman-tatil-kac-gun

Sait Halim Paşa Yalısı'nda Boğaz'a Karşı Sinema Geceleri

Boğaz’ın en güzel incilerinden biri olan Yeniköy'deki Sait Halim Paşa Yalısı'nda, Ağustos ve Eylül ayı boyunca, Gaggenau sponsorluğunda açık hava sinema geceleri düzenleniyormuş ve benim bundan geçen Pazar, sabah kahvaltısına gittiğimde anca haberim oldu. Kahvaltıyı ayrı bir yazıda özel olarak anlatacağım anlatmasına da, ah ben bu sinema etkinliği nasıl atlamışım? :)


Kaliteli ve Nezih Eğlence Denilince Ziyade Fasıl

İstanbul gece hayatının vazgeçilmezlerinden biridir fasıl eğlenceleri... Ama şahsen, Kumkapı veya Beyoğlu'nun arka sokaklarındaki salaş mekanlarda, efkar dolu eski şarkılar çalan kemancıların ve klarnetçilerin, bahşiş uğruna ısrarla başınıza dikildiği, müşterileri çoğunlukla sık sık kadeh tokuşturan beylerden oluşan, o bilindik fasıllardan ben pek hazetmem.

ziyade-fasil-ozlem-mekik-yemek-kitabi

Les Ottomans Hotel'deki Güral G-Plus Lansmanı

Zaman su gibi akıp geçiyor... Güral Porselen'in yeni markası "Güral G Plus"ın, Les Ottomans Hotel'de yapılan lansmanının üzerinden 3 ay geçmiş neredeyse, oysa bana dün gibi geliyor:) Les Ottomans Hotel'in bendeki yeri çok özeldir. Çok keyifli bir akşamda, Boğaz'a nazır muhteşem bir ambiyansta, biricik eşimle nişanlandığımız yerdir ne de olsa:) O yüzden lansmanın Les Ottomans'da olduğunu öğrendiğimde, programım ne kadar yoğun olsa da, katılmam şart oldu:)

gural-porselen-ismet-gural-usengec-sef-gplus