reklam

Kempinski Hotel Bodrum'da Bir Yaşıma Daha Girdim! :)

“Halikarnas Balıkçısı”nın hikayesini bilir misiniz? Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden, ünlü roman ve hikaye yazarı Cevat Şakir Kabaağaçlı,1927 yılında üç yıllığına Bodrum'a sürgüne gönderilir. Güzelliğine hayran kaldığı bu şehirden öylesine etkilenir ki,sürgün süresi bittikten sonra, seve seve 25 yıl daha burada yaşar. Kentin antik dönemdeki ismi olan "Halicarnassuss"dan esinlenerek, "kalem adı" "Halikarnas Balıkçısı" olan Yazar, Bodrum'u öylesine tutkuyla anlatır ki, kristal berraklığındaki denizi, dinlendirici havası ve tablo gibi güzelliğiyle, o dönem başta İstanbullular olmak üzere, tüm gezgin ruhlar buraya akın eder. Düzenlenen mavi turlar sayesinde Bodrum, zaman içinde, iyice popüler hale gelir.

Antik çağda 
İyonyalı ozan Homeros tarafından yazılan "İlyada" ve "Odessa destanlarında  “Ebedi Mavilikler Ülkesi” olarak tanımlanan Bodrum'un, akvaryum görünümlü, buz gibi denizi kadar, az katlı bembeyaz evleriyle ve pespembe begonvilleriyle çocukluğumdan beri, benim gönlümde de yeri çok ayrıdır. Bu yüzden bugün size, "Kempinski Hotel Barbaros Bay"de geçirdiğim ve aslında odamızın balkonundan çekilmiş şu tek bir kare ile bile, "temiz hava, bol güneş ve tablo gibi manzarasıyla", ne kadar keyifli geçtiğini belli eden tatilden izlenimlerimi anlatayım diyorum.

kempinski-hotel-bodrum-beach-usengec-sef

Oda Numaraları 1881'den 1938'e Kadar Olan Otel...Yalova Limak

Haziran ayı başında yaşadığımız o hala düzelmeyen havalara inat, hatta meteorolojiden o akşam için yapılan, "sağanak" açıklamasına rağmen, "bizi keyfimizden alıkoyamaz" diye, Gezenayaklar blogunun yazarlarından Sevgili arkadaşım Ebru'nun davetlisi olarak, Limak Turizm Grubunun yeni yatırımı "The istanbul 2" isimli davet teknesinin Boğaz'daki açılış gezisine katıldık.

İlk başlarda gerçekten de " yağdı-yağacak" derken, sağolsun bir iki serpiştirip, sonrasında bize merhamet gösteren hava, iyice güzelleşince, biz de sevdiklerimizle keyifli bir akşam yaşamış olduk.

usengec-sef-tekne-bogaz-bogazici


Bodrum'da Bir Çağdaş Sanat Oteli: Casa Dell Arte

"Sanat için sanat mı? Yoksa halk için sanat mı?" Onu bunu bilmem ama, eğer sanatla iç içe bir tatil istiyorsanız, kesinlikle bu otel! :) ️ 

Bodrum Torba'da, her yerinden sanat fışkıran, adeta "çağdaş sanat müzesi" gibi bir butik otelden bahseceğim bugün size. "Casa dell’Arte" isimli bu otelin kurucusu ve sahibi Ahu Büyükkuşoğlu Serter çok özel birisi. Onun ismini, kendi kurduğu “Arya Kadın Platformu” sayesinde, kadın girişimcilere verdiği desteklerle de duymuş olmanız yüksek ihtimal. Kendisi aynı zamanda otomotiv yan sanayine, ürün tedarik eden bir şirket olan ve Türkiye'nin sanayi listesinde ilk 500'de yer alan Farplas’ın da Yönetim Kurulu Başkanı. Bakar mısınız? Tam bir erkek egemen sektör olmasına rağmen, tepede böylesine güçlü, ve güçlü olduğu kadar hemcinslerini de unutmayan ve onların da başarılı olmaları için elinden geleni esirgemeyen, sanata, kadına ve kız çocuklarının okutulmasını destekleyen platformlara yatırım yapan bir kadın figürü... Ne hoş! :) 

İşte böyle bir kadının elinden çıkmış buram buram sanat dolu bir otele check-in yapıyorum.

Otelin benim için en güzel özelliği, yanyana iki ayrı otel kompleksinden oluşması ve birinin çocuklu aileler için, özellikle çocuklarının eğlence ve sanatla dolu, kaliteli zaman geçirmesi için tam bir cennetken; diğerinin, bizim gibi çocuksuz ve sakin bir tatil arayışında olanlar için, huzurlu ve dingin, muhteşem bir ambiyans sunması. Konsept harika, herkes halinden memnun, oh mis :)

casa-dell-arte-hotel-usengec-sef

Unutulmaz Kahvaltısıyla Bodrum'da Gizli Bir Vaha... Pitahaya Home Boutique Hotel

İlk olarak zevkine çok güvendiğimiz dostlarımızın tavsiye üzerine, bundan yaklaşık bir buçuk ay kadar önce Bodrum'da o meşhur kahvaltısını denemek üzere geldiğimiz ve daha kapısından girer girmez, güler yüzle, sıcacık şekilde karşılandığımız bir mekanı anlatacağım size.

İsmini aldığı kaktüs çiçeği meyvesi "Pitahaya" başta olmak üzere, mandalina, dut, limon, ayva, erik, nar, zeytin gibi pek çok meyve ve çam ağaçlarıyla ve rengarenk çiçeklerle dolu, 13 dönümlük bereketli bir arazide kurulu olan 24 odalı Pitahaya Home Boutique Otel, Bodrum'da Türkbükü ile Gündoğan arasında, kesinlikle keşfedilmesi gereken gizli bir vaha...

Muhteşem bir serpme kahvaltı yanında, ambiyansına da tek kelimeyle aşık olduğumuz Pitahaya Home Boutique Hotel'in sahipleriyle tanışıp kaynaşmamız da o kadar çabuk oldu ki, tek kelimeyle huzur bulduk burada. Şimdi ne zaman kim Bodrum'a gitse, Pitahaya'yı illa ki tavsiye ediyorum, giden bana dua ediyor, o derece! :)


pitahaya-hotel-kahvalti-usengec-sef

Terminator Genisys Filminden İzlenimlerim

Çocukken tam bir Arnold Schwarzenegger hayranıydım. Kocaman kaslı vücuduna rağmen, yüzündeki o şapşal ifade ve Avusturya aksanıyla İngilizce konuşması bana çok sempatik gelirdi:) O dönem benim için bir "New Kids on The Block" vardı, bir de "Arnold". Devamlı Blue Jean dergisi alırdım. İçinden çıkan, toplamda 8 tanecik yabancı şarkı sözü için delirirdim. Elimde dergi, teybin başına geçer, kaseti devamlı başa alır, ezberlerdim o şarkıları. Yetmezdi sözlükten kelime kelime anlamlarını araştırıp, şarkıda ne anlatıldığını öğrenmeye çalışırdım. Yıllar sonra internet sayesinde şarkı sözü bulma konusunda artık rahata kavuştuk tabi ama o zamanlar tam yokluk yıllarıydı valla. Diğer çocuklar gibi kafadan atma sözlerle "sanatımı icra etmeyi" sevmediğim için, bu sayede geniş bir yabancı şarkı repertuarım oluşmuştu:) Bütün harçlıklarımı yabancı gençlik dergilerine yatırır, odamın duvarlarını yerlerden tavanlara kadar sevdiğim şarkıcı veya oyuncu posterleriyle doldururdum. Çılgınlık işte demeyin, yabancı dil öğrenmenin en keyifli halidir şarkı sözleri:) Herkes "tenekeci bokçe" zannederken ben Michael Jackson'un "Annie Are you Ok?" dediğini ilk öğrenenlerdim bi kerem, naaabeeeer? :))

arnold-schwarzenegger-terminator-genisys-sinema

Balık Burcu Haftalık Astroloji Yorumu

Koş Burcu astroloji yorumu

29 Ağustos - 4 Eylül 2016 Balık Burcu Astroloji Yorumu

Bu hafta burcunuzda bir güneş tutulması gerçekleşiyor sevgili Balıklar ve yükselen Balıklar. Güneş tutulması ile birlikte ikili ilişkilerinizde çeşitli sorunlar gündeme gelebilir. İlişkilerinizde yanılgılara ve hayal kırıklıklarına açık bir dönem içinde olacaksınız. 

Venüs’ün Terazi burcuna geçiş yapması ile birlikte ilişkilerinizde dengeyi bulmak sizin için çok da zor olmayacak. Partnerinizin gönlünü almasını bileceksiniz.

Merkür gezegeninin geri harekete başlaması ile birlikte ortaklıklar ve yeni iş projeleri açısından şartlar pek de elverişli olmayacak. Eylül sonunu beklemenizde fayda var.Harika bir hafta geçirmeniz dileğiyle…


Diğer burç yorumları için...


Kova Burcu Haftalık Astroloji Yorumu

Koş Burcu astroloji yorumu

29 Ağustos - 4 Eylül 2016 Kova Burcu Astroloji Yorumu


Bu hafta burcunuzda bir güneş tutulması gerçekleşiyor sevgili Kovalar ve yükselen Kovalar. Güneş tutulması ile birlikte kişisel gelişim konusunda hızlı gelişmeler kaydedebilirsiniz. Yalnız kafa karışıklığı yaşamanızın da olası olduğu bu dönemde hesap hataları yapmaya yatkın olacaksınız. Bir işe girişmeden önce sorgulamanızda fayda var. 

Venüs’ün Terazi burcuna geçiş yapması ile birlikte size keyif ve huzur veren seyahat planları yapabilirsiniz. 

Merkür gezegeninin geri harekete başlaması ile birlikte kafa karışıklığı ve maddi hesap hataları daha da artabilir. Önemli kararlarınızı Eylül sonrasına bırakmanızda fayda var.Harika bir hafta geçirmeniz dileğiyle…


Diğer burç yorumları için...


Oğlak Burcu Haftalık Astroloji Yorumu

Koş Burcu astroloji yorumu

29 Ağustos - 4 Eylül 2016 Oğlak Burcu Astroloji Yorumu


Bu hafta burcunuzda bir güneş tutulması gerçekleşiyor sevgili Oğlaklar ve yükselen Oğlaklar. Güneş tutulması ile birlikte yakın çevreniz ile olan ilişkilerinizde genellikle yanlış anlaşılmadan kaynaklanan sorunlar ve gerginlikler oluşabilir. 

Venüs’ün Terazi burcuna geçiş yapması ile birlikte iş ve kariyer konularında güçlü destekler alacaksınız.

Merkür gezegeninin geri harekete başlaması iletişim kazalarına açık bir dönemde olacağınıza işaret ediyor. Sözlü ve yazılı iletişiminize çok dikkat etmenizde fayda var.


Harika bir hafta geçirmeniz dileğiyle…


Diğer burç yorumları için...


Yay Burcu Haftalık Astroloji Yorumu

Koş Burcu astroloji yorumu

29 Ağustos - 4 Eylül 2016 Yay Burcu Astroloji Yorumu


Bu hafta burcunuzda bir güneş tutulması gerçekleşiyor sevgili Yaylar ve yükselen Yaylar. Güneş tutulması ile birlikte iş ve kariyer sizin için hayli önem kazanacak. Bu alanlarda güzel gelişmeler yakalayabilir, üst ve otorite figürlerinin dikkatini üzerinize çekebilirsiniz. 

Venüs’ün Terazi burcuna geçiş yapması ile birlikte sosyal çevrenizden ve arkadaşlarınızdan harika destekler alacaksınız. 

Merkür gezegeninin geri harekete başlaması kariyer konusunda kafanızın biraz karışmasına yol açabilir. Önemli kararlarınızı Merkür geri hareketinin sonlanacağı Eylül sonuna bırakmanızda fayda var.

Harika bir hafta geçirmeniz dileğiyle…


Diğer burç yorumları için...


Akrep Burcu Haftalık Astroloji Yorumu

Koş Burcu astroloji yorumu

29 Ağustos - 4 Eylül 2016 Akrep Burcu Astroloji Yorumu

Bu hafta burcunuzda bir güneş tutulması gerçekleşiyor sevgili Akrepler ve yükselen Akrepler. Güneş tutulması ile birlikte odağınız arkadaşlarla birlikte yapacağınız projelere ve sosyal çevrenize kayacak. Yeni topluluklara giriş yapmak için can atacaksınız. 

Venüs’ün Terazi burcuna geçiş yapması ile birlikte ilişkilerde bir miktar gerginlik ve sorun oluşabilir. İkili ilişkilerde sözlerinize çok dikkat edin ve yapıcı olmaya gayret edin.

Merkür gezegeninin geri harekete başlaması eski arkadaşlarla ve dostlarla yollarınızın yeniden kesişeceğine işaret ediyor.


Harika bir hafta geçirmeniz dileğiyle…


Diğer burç yorumları için...


Terazi Burcu Haftalık Astroloji Yorumu

Koş Burcu astroloji yorumu

29 Ağustos - 4 Eylül 2016 Terazi Burcu Astroloji Yorumu

Bu hafta burcunuzda bir güneş tutulması gerçekleşiyor sevgili Teraziler ve yükselen Teraziler. Güneş tutulması ile birlikte günlük rutininizde önemli değişiklikler meydana gelebilir. Daha fazla çalışmak durumunda kalabilirsiniz. 

Venüs’ün burcunuza geçiş yapması ile birlikte kendinizi çok daha keyifli ve mutlu hissedeceksiniz. 

Merkür gezegeninin geri harekete başlaması ile birlikte iletişim konularında sorun yaşayabilirsiniz. Sözlü ve yazılı iletişiminize çok özen göstermenizi tavsiye ederim.

Harika bir hafta geçirmeniz dileğiyle…


Diğer burç yorumları için...


Başak Burcu Haftalık Astroloji Yorumu

Koş Burcu astroloji yorumu

29 Ağustos - 4 Eylül 2016 Başak Burcu Astroloji Yorumu


Bu hafta burcunuzda bir güneş tutulması gerçekleşiyor sevgili Başaklar ve yükselen Başaklar. Güneş tutulması ile birlikte kişisel hedef ve amaçlarınıza ulaşmak noktasında güçlü destekler alacaksınız.

Venüs’ün Terazi burcuna geçiş yapması ile birlikte maddi kazanımlarınız artacak. Paranızı moda ve güzelleşmek gibi konulara harcayacaksınız. 

Merkür gezegeninin geri harekete başlaması ortaklıklar ve ikili ilişkilerde önemli kararları Eylül ayı sonuna bırakmanızın isabetli olacağına işaret ediyor.


Harika bir hafta geçirmeniz dileğiyle…

Diğer burç yorumları için...


Aslan Burcu Haftalık Astroloji Yorumu

Koş Burcu astroloji yorumu

29 Ağustos - 4 Eylül 2016 Aslan Burcu Astroloji Yorumu

Bu hafta Başak burcunda bir güneş tutulması gerçekleşiyor sevgili Aslanlar ve yükselen Aslanlar. Güneş tutulması ile birlikte yatırım, para kazanmak vb. maddi konular odak noktanız haline gelecek. Bu konularda önemli başlangıçlar yapabilirsiniz.

Venüs’ün Terazi burcuna geçiş yapması ile birlikte iletişim, anlaşmalar gibi konularda önemli gelişmeler söz konusu olabilir.

Merkür gezegeninin geri harekete başlaması yatırım ve para kazanma konularında kafanızı bir miktar karıştırabilir. Önemli kararlar almadan önce Eylül ayını beklemenizi tavsiye ederim.Harika bir hafta geçirmeniz dileğiyle…


Diğer burç yorumları için...


Yengeç Burcu Haftalık Astroloji Yorumu

Koş Burcu astroloji yorumu

29 Ağustos - 4 Eylül 2016 Yengeç Burcu Astroloji Yorumu

Bu hafta Başak burcunda bir güneş tutulması gerçekleşiyor sevgili Yengeçler ve yükselen Yengeçler. Güneş tutulması ile birlikte kişisel gelişim odaklı yeni bir eğitime başlamanız olası görünüyor.

Venüs’ün Terazi burcuna geçiş yapması ile birlikte ev, aile ve yerleşime ait konularda dengeyi ve güzelliği sağlayacaksınız. Ev içindeki olası sorunları çözen kişi olacaksınız. 

Merkür gezegeninin geri harekete başlaması iletişim kazalarına açık bir dönemden geçtiğinizi gösteriyor. Sözlü ve yazılı iletişiminize çok özen göstermenizde fayda var.


Harika bir hafta geçirmeniz dileğiyle…


Diğer burç yorumları için...


İkizler Burcu Haftalık Astroloji Yorumu

Koş Burcu astroloji yorumu

29 Ağustos - 4 Eylül 2016 İkizler Burcu Astroloji Yorumu

Bu hafta Başak burcunda bir güneş tutulması gerçekleşiyor sevgili İkizler ve yükselen İkizler. Güneş tutulması ile birlikte iş hayatınızda bazı hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. 

Venüs’ün Terazi burcuna geçiş yapması ile birlikte ciddi aşk ve ilişkilere adım atmak açısından koşullar hayli elverişli hale geliyor. Eviniz, ev alım satımı ve aile hayatınız gibi konular odak noktanız olacak.

Merkür gezegeninin geri harekete başlaması ev alım satımı gibi konularda önemli kararlar almayı Eylül sonuna bırakmanızın isabetli olacağına işaret ediyor.Harika bir hafta geçirmeniz dileğiyle…

Diğer burç yorumları için...


Boğa Burcu Haftalık Astroloji Yorumu

Koş Burcu astroloji yorumu

29 Ağustos - 4 Eylül 2016 Boğa Burcu Astroloji Yorumu


Bu hafta Başak burcunda bir güneş tutulması gerçekleşiyor sevgili Boğalar ve yükselen Boğalar. Güneş tutulması ile birlikte aşk, size keyif veren hobiler, çocuklar ve yaratıcı işler odak noktanız haline gelecek.

Venüs’ün Terazi burcuna geçiş yapması ile birlikte iş ve çalışma ortamınız da dengeyi bulacak, işinizi yapmaktan büyük bir keyif alacaksınız. 

Merkür gezegeninin geri harekete başlaması eski ve bitmemiş aşkları ve flörtleri gündeme getirebilir.

Harika bir hafta geçirmeniz dileğiyle…Diğer burç yorumları için...


Koç Burcu Haftalık Astroloji Yorumu

Koş Burcu astroloji yorumu

29 Ağustos - 4 Eylül 2016 Koç Burcu Astroloji Yorumu


Bu hafta Başak burcunda bir güneş tutulması gerçekleşiyor sevgili Koçlar ve yükselen Koçlar. Güneş tutulması ile birlikte sağlığınız, işiniz ve çalışma ortamınızda bazı sorunlar oluşabilir. Özellikle sağlığınıza özen göstermenizi tavsiye ederim. Bağışıklık sisteminiz güçten düşebilir.

Venüs’ün Terazi burcuna geçiş yapması ile birlikte ilişkilerde rahatlayacak ve dengeyi bulacaksınız. Bir ilişkisi olmayanlarınız ise yeni bir aşka yelken açabilir. Gözünüzü dört açmanızda fayda var.

Merkür gezegeninin geri harekete başlaması yeni iş ve projelere başlamak için uygun bir zaman diliminde olmadığınızı gösteriyor. Eylül sonunu beklemenizde fayda var.


Harika bir hafta geçirmeniz dileğiyle…Diğer burç yorumları için...


Bu Hikayenin Sonu Mutlu Bitiyor...Titanic Hotel Lara

Bugün size yaklaşık 2,5 ay önce gittiğim ve hala her aklıma geldiğinde, burnumda tüten bir otel deneyimimi anlatacağım. Bu aralar yazılarımda bilhassa otel konularına ağırlık verdiğimi fark etmişsinizdir. Yaz tatili seçimleriniz için otel ve bölge tercihi yaparken, en objektif şekilde aktarmaya çalıştığım kendi tecrübe ve izlenimlerim ile, sizlere bir nebze de olsa yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana.

Özellikle İstanbullular olarak bu sene son yıllardaki en sert, soğuk ve yağışlı kışlardan birini yaşadık biliyorsunuz. Baksanıza Temmuz ayında bile hala ara ara yağmurlardan nasibimizi almaya devam ediyoruz. :)

Bu sene 23 Nisan Bayramı'nın, Perşembe gününe denk gelmesini fırsat bilen eşimin, tatili haftasonuyla birleştirerek, şu çok hasret kaldığımız güneşe ve sıcağa kavuşmak için, “haydi gidip bi' kemiklerimizi ısıtalım” fikriyle bir Antalya programı yapması ve beni de ikna etmesi çok zor olmadı:)


titanic-hotel-lara-beach-antalya-deniz-tatil

St.Regis İstanbul Butler Servisiyle Konaklama Deneyimi

(For English version of this article please click here)

En ünlü dünya markalarının yer aldığı mağazalarıyla, sanat galerileriyle, en iyi yeme-içme ve eğlence mekanlarıyla İstanbul'un parmakla gösterilen semtlerinden Nişantaşı'nın en iyi noktasında, yeşilin tüm tonlarına hakim Maçka Parkı'nın hemen karşısında ve masmavi Boğaz'ı tüm güzelliğiyle gözler önüne seren bir otel hayal edin. Hem de her bir köşesinde sanata ve hizmet kalitesine verilen önemi doyasıya hissettiren bir otel olsun. Saydığım özelliklerin tümünün bir arada bulunması, kulağa biraz zor geliyor değil mi? Beklentimin de ötesine geçerek St. Regis Hotel İstanbul'da yaşadığım eşsiz konaklama deneyimini okuyunca, sizlerle de paylaşmak için şu an, neden bu derece heyecanlandığımı anlayacaksınız:) 


st-regis-hotel-istanbul-usengec-sef

A Great Experience with St. Regis İstanbul and its Butler Service

Imagine a hotel, embedded in the heart of Nişantaşı, one of the best addresses in İstanbul, where world famous fashion brand stores meet art galeries and the finest venues for dining and entertaining, situated across from Maçka Park alight with all the hues of green and offering glorious views of the Boshporus to top. Furthermore, a hotel that makes one feel its absolute commitment to art and service quality. It’s hard to imagine finding all these aspects all at once, isn’t it? When you read my experience beyond expectation at St. Regis Hotel İstanbul, you will understand why I am so excited to share this unique experience with you.