reklam

Mehmet Gürs'ün Mikla'sı Dünyanın En İyi 96.Restoranı Seçildi

Gastronomi dünyasının en önemli ödüllerinden biri kabul edilen "The World’s 50 Best Restaurants" listesinin 2015 sonuçları henüz açıklanmadan, 51-100. sıra arasındaki en iyi restoranlar açıklandı. 

Ülkemizden bir restoran da listeye 96. sıradan girince, Şef Mehmet Gürs'ün Mikla Restaurant'ıyla kazanılan bu başarıyı duymayan kalmasın ve bu haklı gururu hep birlikte yaşayalım istedim:)

mikla-restaurant-worlds-best-restaurant-mehmet-gurs

Toprak ve Kadının Gücü Tasarımcı Çiğdem Akın'a İlham Olursa...

Hatırlarsanız size geçtiğimiz Mart ayında İstanbul'da gerçekleşen Mercedes-Benz Fashion Week'de, iş yoğunluğumdan dolayı zamanım yetmediği için iyice seçici davranıp, davet edildiklerim arasından sadece en beğendiğim iki modacının defilesini izlediğimden bahsetmiştim. Bu tasarımcılardan biri olan Sevgili Çiğdem Akın'ın, "kadının ebedi gücü"nü kendince yorumladığı "Gaia" (Yeryüzü) koleksiyonunun sergilendiği defileden önce yapılan provalar sırasında, alana özel giriş sağlayan pass-kartım sayesinde şovun hazırlık aşamalarını da bizzat görme fırsatım doğdu.

cigdem-akin-mbfw-gaia-koleksiyon-defile

Hilton İstanbul Bomonti'deki Gastronomik Yolculuğumdan...

Eveeeet. Nerede kalmıştık? Size objektif önerilerde bulunmak amacıyla başlattığım ve hotel konaklama deneyimlerime yer verdiğim yazılarımdan birinde, Hilton İstanbul Bomonti'den bahsediyordum. Bir önceki yazımdan hatırlarsanız en son otelin içinde, beni yalnız bıraksalar anında keyifle kaybolacağım kadar büyük bir alanda yer alan Eforea Spa bölümünde kalmıştık.

Valla bu otele illa konaklamak için gitmek şart değil, dışarıdan da, sırf bu Spa keyfini yaşamak için bile ara ara gidilir bence. Artık sizi 9 ay karnında taşımış, yememiş yedirmiş, içmemiş içirmiş anneciğinize mi bir jest yaparınız, ailenizin direği, yıllardır her gün eve elleri-kolları dolu dolu gelmiş babacığınızın ağrıyan sırt kaslarına mı bir güzellik düşünürsünüz, yoksa evlilik yıldönünümüzü hatırlar da çalışmaktan kaskatı kesilmiş vücudunuzu gevşetmek için eşinizle birlikte kendinizi mi şımartırsınız bilemem ama Hilton Bomonti'nin Spa'sı benim bu konuda şimdiye kadar deneyimlediğim yerler arasında en mükemmel hizmeti aldıklarımdan biri olduğunu söylemeliyim. İşte şimdi de benim karnım acıktı!:)

hilton-bomonti-the-globe-restaurant-menu

Hilton İstanbul Bomonti'nin 34. Katında İstanbul Kanatlarımın Altında

Merak ediyorum aranızda benim gibi, evlilik aydönümlerini kutlayan başka kimsecikler var mı? Yıldönümü demiyorum, yok, onu herkes kutlar, ben ayın evlendiğimiz güne tekabül eden gününü, her ay kutluyorum. Aman canım, illa büyük organizasyonlar olması gerekmiyor. Bu bazen dudaklardan dökülen içten ve sevgi dolu bir söz, bazen romantik bir yemek, bazen beraber sarılıp izlenen keyifli bir film, bazen işlerin arasında hatırlanıp gönderilen sevgi dolu bir telefon mesajı bile olsa yeter. Ben biliyorum ki, o gün bize özel.. Aaa! Ben kendimi hiç böyle sanmazdım ama bildiğiniz romantik biri çıktı benim içimden yahu! Gitssiiiin! :))

hilton-istanbul-bomonti-best-hotel-istanbul