reklam

Hangi Yemeklere İntoleransınız Var Öğrenmek İçin... Pinnertest

Hani bazen birşey yedikten sonra şişkinlik hissedersiniz ama sebebini bilemezsiniz ya... Oysa belki oldukça da sağlıklıdır aslında yediğiniz o şey. Etrafınızdakiler hallerinden memnundur ama sizi rahatsız eder ve kolay kolay hazmedemezsiniz işte... Dolanır durursunuz evde. Rahat rahat oturmak, hatta uyumak ne kelime! 

En yakın arkadaşlarımdan biri, karnına kramplar girmesine sebep olduğu için bebekken süt içmek istemezmiş. Çocukluğunda annesinin zoruyla her süt içtiğinde neden ağladığının sebebini, şimdi yaptırdığı bir test sayesinde öğrendi. Meğer çünkü laktoz (süt ve süt ürünleri) intoleransı varmış. Şimdi kolay bir test sayesinde geç de olsa bunu öğrenmiş oldu ve geçici bir süre için tüm süt ve süt ürünlerine ara verince, hem çok daha iyi hissettiğini, hem de tüm şikayetlerinin belirgin şekilde azaldığını ve sağlıklı kilosuna daha kolayca dönebildiğini söyledi. Bir müddet ara verdikten sonra vücuda o gıdayı yeniden yavaş yavaş tanıtarak, artık rahatsızlık vermez hale getiriyormuşsunuz. Çok ilginç değil mi ama?

pinnertest-gida-intoleransi-testi-nasil-kilo-veririm

Dereotlu Peynirli Anne Poğaçası Tarifi

İşinin ehli, mutfağının ustası, hamarat Anadolu hanımlarının lezzet sırrını duydunuz mu? Yaklaşın yaklaşın!... Ama bakın aramızda kalacak. Söz mü? Benden duymuş olmayın ama yemeklerine ekstra lezzet katması için meğer yağ ile birlikte "kaymak" da kullanıyorlarmış. Bu sırrı keşfeden Teremyağ da, dileyen herkesin böylesine gizli bir lezzete kolayca ulaşması için Teremyağı, kaymakla birleştirip, Teremyağ Gurme Kaymaklı'yı hazırlamış. Eh bu durumda bana da elcağızımla yaptığım, yumuşacık bir Anne Poğaçasıyla, ilk Teremyağ Gurme Kaymaklı deneyimimi, adım adım resimli ve en kolay şekliyle sizlere de anlatmak yakışır diye düşündüm, bilmem iyi etmiş miyim:) 

Teremyağ Gurme Kaymaklı ile hazırlanmış birbirinden leziz tariflere benim gibi siz de Teremyağ Facebook ve Instagram sayfalarını takip ederek ulaşabilirsiniz.


Online Alışveriş Artık Çok Daha Karlı... Bonusbay

Alışverişi, ama özellikle de "online alışverişi" sevenlere güzel bir haberim var bugün. Oturduğunuz yerden, bir tıkla istediğiniz ürünü satın alarak, adresinize göndertmenin rahatlığına bir kere varmışssanız artık, siz de benim gibi arama bulma ve taşıma dertleriyle uğraşmadan yapılan konforlu alışverişin tutkunu haline gelmişsinizdir sanırım.

Teknolojik cihazlardan, hotel rezervasyonuna, kıyafetten, kozmetiğe, mutfak alışverişinden, ev aksesuarına kadar, istediğim her şeyi, hiç kendimi yormadan, internetten sipariş verebiliyorsam ve kapıma kadar teslim ediliyorsa, daha ne diye trafik çilesi çekip, dükkan dükkan gezmekle, aramakla, denemekle, merak ettiklerimi soracak bilgili birini bulmakla ve hatta aldığım ürünleri, evime, ofisime kendim taşımakla uğraşayım ki, değil mi ama?


bonusbay-online-alısveris-bonus

Caffe Nero'da Benimle Bi' Kahveye Ne Dersiniz?

Geçtiğimiz ay, Caffè Nero'nun genç ve güleryüzlü yönetim ekibiyle tanışınca, markayı daha yakından tanıma fırsatım oldu. Kaliteli İtalyan kahvesi sunmak için ilk olarak 1997 yılında Londra’da kurulan, Caffè Nero, açıldığı günden beri her yıl, İngiltere’nin en sevilen kahve zinciri seçiliyormuş. Bugün 1000'e yakın mağazası bulunan ve “Siyah kahve” anlamına gelen Caffè Nero'nun İngiltere dışında, ilk yurt dışı serüveni ise 2007 yılında Türkiye ile başlamış.

İçinde bulunduğu semtte, o mahallenin ruhunu yansıtan ve tamamen oraya ait bir "mahalle kahvesi" ortamı yaratmayı hedefleyen, yiyeceklerinde de klasik İtalyan tariflerinden esinlenen Caffè Nero, iddialı İtalyan kahveleriyle olduğu kadar, insanlara kendilerini evlerindeymiş gibi rahat hissettiren sıcak atmosferi ile de, kısa sürede kahve severlerin en çok sosyalleşmek istediği kahve zincirlerinden biri haline gelince, İstanbul, İzmir, Ankara ve feribot içlerinde olmak üzere, şimdiden 44 mağazaya ulaşmış bile.

caffe-nero-kahve-barista-espresso-capuccino

Bi' Çayını İçerim Anacım!

Dost sohbetlerinin en sevilen içeceği olan çay, ocakta kaynadıkça, bir yandan da insanları birbirine kaynaştırır. "Çay var" sözü bile tek başına mutluluk sebebi değil midir çoğumuz için?

Her tazelediğinizde aynı keyfi ve sıcaklığı sunması da ekstra güven verir sanki insana. Bu haliyle size karşı duygularının hiç değişmeyeceğinden emin olduğunuz bir sevgili gibidir çay... 


Bazen kısa bir molada ayak üstü yapılan muhabbetlere, bazen uzun saatler süren yorucu toplantılara, bazen de ev gezmesi yapan hanımların pastalarına, böreklerine yarenlik eder. Öğrenciler için ise sınav zamanlarının resmi içeceğidir çay... Bir işe başlamadan önce motivasyon aracıdır. Bir düşünün şimdiye kadar "Haydi bi' çay koyup, sonra başlayalım" dediğiniz ne çok şey olmuştur.


ofcay-cay-dem-kek-muffin