reklam

Şehriyeli Pilav Tarifi

Pilavın her çeşidine biterim ama özellikle Şehriyeli Pilavla başka bir aşk yaşarız. Bana kalsa "Nohutlu ve Şehriyeli Pilav" filan gibi kombinler de yapabilirim ama sevgili eşim genelde bu tarz fazla malzemeli karışımlar yerine "Sade" Pilavcılardandır.


Ama bakıyorum da sizler arasında da Şehriyeli Pilav sevenler öyle çok ki, benden sık sık tarifini anlatmamı istiyorsunuz. Ah siz 40 yılda bir yemek yapmak istersiniz de, ben sizi hiç kırar mıyım? :)sehriyeli-pilav-resimli-tarifi


Sen Bağıştan Haber Ver, Bir Kova Suyu Herkes Döküyor...

Henüz 12-13 yaşlarındaydım. O dönemde asosyalliğim tavan yapmış halde olduğundan, misafirlere "hoş geldiniz" demek için bile odamdan çıkmak bana işkence gibi gelirdi. Sırf bu yüzden, kapı çalındığı an, uyuyorum sansınlar da, kimse beni içeri sohbete çağırmasın diye, hemen koşup odamın ışığını ve kapısını kapatır, televizyonumun sesini iyice kısardım:)) En çok da yanıma gönderiyorlar ve eşyalarımı karıştırıyor diye misafir çocuklarından haz etmezdim. 

Neyse efendim, o sıralar apartmana Şenay ve Cengiz
isminde genç bir çift taşınmış ve daha yeni de, bir bebekleri olmuş, ismini Gizem koymuşlardı.

als-hastaligi-nedir-teshis-tedavi

Bu da Gelir... Bu da Geçer! Ne Ağlayacak mışım? :))

Müjdemi isterim!
Nurtopu gibi bir blogumuz daha oldu!:)))

Sevinçten ve heyecandan ağzım kulaklarımda:)) (Bknz: Şekil-A) Sizi bu sefer de, başka diyarlara alıp götürmeye karar verdim. 

usengec-sef-adim-adim-resimli-yemek-tarifleri
Şekil A :)

Alaçatı Plajlarından Solto Beach'deyiz

Bir önceki yazımda anlattığım gibi, Aya Yorgi'deki Cafe Pi Beach'de ertesi gün bize yer ayırması için üzerine yüklüce ekstra bahşiş verdiğimiz eleman, ertesi gün işe bile gelmediği gibi, bizim rezervasyonumuzu kimselere haber vermediği için, oradan hemen çıkıp, arkadaşlarımızın "burası bi' harika dostum!" telefonu üzerine, Alaçatı Liman Mevkii'ndeki Solto Beach'e geçtik. 

alacati-beach-deniz-gunes-bronzluk

Alaçatı Beachlerinden Haberler :)

Hazır yazın en güzel zamanlarını yaşıyorken, size Alaçatı'da bir-iki beach'ten bahsedeyim dedim. Tatile gidemeyenler hiç nispet yapıyorum sanmasınlar. Bu sene ben de henüz güneşli, denizli tatil açılışımı yapamadım. Dolayısıyla aynı durumdayız. Bu anlatacaklarım geçen seneden ama yakından takip ettiğim için biliyorum durumlar hala aynı:)

Bir Cuma günü başladığımız Çeşme tatilimize keyifli bir giriş yapmak amacıyla en güzel koylarından olan Aya Yorgi Mevkii'ndeki Cafe Pi Beach'e sabah 10:30 gibi gittik.


Alacati-aya-yorgi-beach

Yeşil Mercimek Salatası Tarifi

Bu aralar en favorilerim arasında yer alan hem sağlıklı, hem diyet, hem de bol proteinli bir yemekten bahsetmek istiyorum bugün size.


Kendisi öylesine doyurucu ki, akşam yemeğinde tek başına fazla fazla hem midenizi, hem gözünüzü doyurmaya yetiyor. Meziyetleri saymakla bitmiyor anlayacağınız. Instagram hesabımdan her paylaştığımda takipçilerimden büyük ilgi gören ve tarifleri ısrarla istenen bu leziz ve kolay salataya geldi o zaman bugün sıra:)


yesil-mercimek-zayiflatan-salata-tarifi


Güllerin Savaşı ve Ulan İstanbul

Drama dizileriyle pek aram yoktur. Entrikalar ve göz yaşları dolu yüzlerce dizi, beni pek enterese etmez açıkçası... 

En çok gülmeye ve güldürülmeye ihtiyacım varken, 3 saat sürsün diye "yok artık!" dedirten senaryolarıyla, yere atılmış ve sıcaktan erimiş sakıza basmış misali, "uzatılan da uzatılan" dizilerdeki kahramanların başına gelen saçma sapan olaylar için, neden davul gibi gerileyim ki diye düşünürüm. (Of! Bu nasıl bir tasvirdir böyle. Dur tekrar bi' okuyayım :))

gullerin-savasi-gulru-gulfem-omer-caner