reklam

Cook Point'te Yaşadığım Hayal Kırıklığı

Taksim'de Sıraselviler tarafına sapınca, yol üzerinde daha önce gittiğimiz başka bir Cafe'ye tekrar mı gitsek acaba derken, Cook Point isimli ve masaları tamamen dolu mini bir cafe gördük. 


cook-point-sikayet-manti

Bu Dönere Döner Yine Gelirsin:)

Geçen hafta, enfes dönerlerin sergilendiği, aşırı davetkar bir billboard çekti dikkatimi... Öylesine detaylı çekmişler ki fotoğraflarını, insana "geeeel, gel" yapıyor, konuşuyorlar adeta:)

Her karşıma çıktığında yutkunup duracağıma, bunu hemen denemeliyim diye düşünürken, dün fırsat ayağıma geldi. Yeri aşırı merkezi... Mecidiyeköy Meydan'da, Cevahir'e doğru giderken hemen solda. 

doner-stop-mecidiyeköy

Bu Hurriyet Çok Sosyal

Hurriyet.com.tr'nin yeni uygulaması olan "Hürriyet Sosyal’i" ilk duyduğumda bir an önce kullanmak için hevesliydim. Üyelik gerektirdiğini gördüğümde ise, önce biraz üşenir gibi oldum açıkçası... Sonra düşündüm ki, "Hürriyet , sosyal tabanlı bir haber sitesine dönüşüyorsa, bu yeniliklerden geri kalmamak gerek... Dünyada ilk defa, böyle güçlü bir haber sitesi, sosyal bir platform olma yolunda ilerliyorsa madem, ben de oradaki yerimi, bir an önce almalıyım!:)

Bilgisayarın başına geçtim ve şuradaki kısa tanıtım filmini izledim önce. Baktım ki, sosyal.hurriyet.com.tr linkinden bilgilerimi hemen girerek ya da istersem Facebook, Twitter veya Instagram gibi mevcut sosyal medya hesaplarımı kullanarak kolayca üye olabiliyormuşum, bir kaç satırlık bilgiyi doldurur, doldurmaz, üyelik için kullandığım e-mail hesabıma bir aktivasyon maili geldi, tıkladım ve üye olmuş oldum. Artık kendime ait ve ilgi alanlarıma özgü, kendi hurriyet.com.tr'mi oluşturmaya hazırdım işte.

İlk olarak, "Bize ilgi alanlarını söyle, biz sana özel haber, video ve içerikleri sunalım" denildi. Hızlıca bir göz gezdirdikten sonra, onlarca seçenek arasından, Yeme-İçme, Müzik, Moda, Spor, Fotoğraf, Sinema, Seyahat, Hava Durumu, Futbol ve Mekanlar kategorilerini işaretledim şimdilik... Ne de olsa istediğim zaman girip, tekrar değiştirebilirim. Keyif benim değil mi? :)

Sonra diğer kullanıcıları da eklemek istersem, "Kişi Takip Et" diye bir öneride bulunuldu. "Kullanıcı Sözleşmesi"ni de onaylamamla "bana özel haber akışı" sunan Hürriyet'in bu yepyeni dünyasına ilk adımımı atmıştım işte.

Artık sadece haber okuyup geçmek değil, arzu edersem her gün severek saatler harcadığım ve çok aşina olduğum sosyal medya araçlarındaki gibi rahatça kullanarak, oradaki "Like/Beğen" gibi, burada da "Öne Çıkar" tuşuyla beğendiğim ve ilgi gösterdiğim şeyleri gösterebileceğim yeni ve keyifli bir deneyimin içinde buldum kendimi. Yıllardır sosyal ağlarda kullandığım bu özelliklere, artık hurriyet.com.tr gibi bir haber sitesinde sahip olmak; haber okumayı, okuduklarımı paylaşmayı ve istersem de üzerine kendi fikrimi söylemeyi öyle kolaylaştırdı ki, kullanırken hiç yabancılık hissetmedim desem, yeridir.

Daha da güzeli ise, eğer istersem Anasayfa, Gündem, Kelebek, Spor, Ekonomi gibi tüm bölümleri, hala görebiliyor olmam... Tüm bunlara ilaveten, özel ilgi alanlarımı belirlediğim için artık, sırf anasayfada olmadığı için gözden kaçırmak durumunda kaldığım, ama aslında merak ettiğim tüm kaliteli içerikler, "Bana Özel" kısmıyla, kendiliğinden bana geliyor ve işte bu, gerçekten harika bir haber.

Dahası bildirimlere baktığımda gördüm ki, daha girer girmez takipçilerim de oluşmaya başlamış bir anda. "O da nedir*" diye merak edenleriniz için anlatayım. Bu yeni deneyim sayesinde, artık okuyucular, hem Hürriyet yazarları, hem de diğer okuyucularla interaktif ilişki kurabilecekleri, tartışma yaratabilecekleri bir platforma sahip olabiliyor. Yazarların sadece köşe yazıları değil; kişisel postları da okuyucu ile buluşuyor. En sevdiğiniz yazarların, gün içinde neler hakkında paylaşımlarda bulunduğunu da, kolayca takip edebiliyorsunuz. Anlayacağınız bu Hürriyet gerçekten çok sosyal olmuş:)

İçerik: http://www.usengecsef.com/
Bir boomads advertorial içeriğidir.

Çiğ Beslenme ve Alkali Diyeti Merkezi

Dünyada yeni bir beslenme trendi aldı başını gidiyor. "Çiğ olarak yenen doğal gıdanın, enerji kaynağı olarak daha sağlıklı olduğu" ilkesiyle, Beyonce, Venus Williams, Demi Moore, Natalie Portman, Umma Thurman gibi ünlü isimlerin de uygulayıp, faydasını gördüklerinin açıklanmasıyla, iyice yaygınlaşan bu yöntemde, çiğ beslenme ve yeşil besin detoksu öne çıkıyor. 

Ülkemizde de özellikle Cem Yılmaz'ın ve Gülben Ergen'in bu yöntemle zayıfladıklarının iddia edilmesiyle, daha çok ilgi gören bu sistemi doğru şekliyle öğrenip uygulamak isteyenler için iyi bir haberim var.

Bodrum'da yer alan Sianji Spa and Wellness Hotel'in, Türkiye'de 'çiğ beslenme programı' uygulayan ilk ve tek merkez olduğu bilgisini aldım. Her türlü lükse sahip, keyifli bir tatil yaparken, sağlıklı yaşamdan nasibini almak diye buna denir.

sianji-spa-and-wellness-hotel-bodrum