reklam

Bu Limonata Başka Limonata

City's'in sinema katındaki Limonata'yı kapattıktan sonra Çapamarka'nın, yine Nişantaşı'nda, bu kez Beymen Blender'ın da bulunduğu Bostan Sokak'da, Louis Vuitton mağazasının yanında "Limonata Apartment" adıyla yeni bir mekan açtığını biliyordum. Yolumuz Nişantaşı'na düşünce, fırsat bu fırsat deyip, kendimizi semtin yeni gözdesi Limonata'da bulduk.

Giriş kapısından itibaren komik yüzlü limonlarla karşılandığımız mekanın eğlenceli dekorasyonu, Çapamarka ile pek çok projede beraber çalışan Mimar Ali Türker'in imzasını taşıyor.

limonata-apartments-nisantasi-usengec-sef

101 Lezzet İstanbul Festivali'ndeydim

Time Out İstanbul tarafından, bu yıl 2.si düzenlenen "101 Lezzet Festivali", 27 Nisan Pazar günü Esma Sultan Yalısı'nda gerçekleşti. 

İstanbul'un en kalbur üstü mekanlarından, sokak arası lezzetlerine kadar ama sonuçta hepsi de kendi çapında iddialı mekanlarını, yeme-içme meraklılarıyla bir araya getiren ve kişi başı 125 TL giriş ücreti ödenerek girilen bu seneki festival, puslu ve rüzgarlı bir havada, öğlen 13:00'de kapıların açılmasıyla  start verdi. 


usengec-sef-bogaz-koprusu

Ocak değil, Ocaklar Söndü...

Saatler sonra çıkarıldığı o sonsuz karanlığın ardından, ambulansa bindirilirken, sedyeyi kirletmemek için, çizmelerini çıkarmayı düşünen bir evlat bu bizimkisi... Onu öyle görüp de gözlerinden yaşlar boşalmayanın, kalbi taştandır ne diyeyim...

Soma'daki faciada hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı; yaralılarımıza ise acil şifalar dilerken, mahsur kalanların en kısa zamanda kurtarılması için duacıyım. Ne olur bu acılar son bulsun. Daha fazla yuvada ocaklar sönmesin...

maden-isci-ocak-soma-komur

Keyifli Bir Karaköy ve Beyoğlu Turu

Geçenlerde Hollandalı dostlarımızla atladık vapura. Ver elini Karaköy... 

Daha vapurdan iner inmez, bizimkilerin canı "Turkish tatli" çekince hemen daldık Karaköy Güllüoğlu'na... Deli gibi bir kasa sırası sonrası, oturacak yer bulmak bile mucize o kalabalıkta... Birer adet Fıstıklı Burma Kadayıfıyla çılgın bir açılış yaptık.


burma-kadayif-baklava-fistik