reklam

Kömür Ateşinde Burgerin En Lezzetlilerinden...

Geçen hafta yabancı dostlarımızla, güzel bir Karaköy turu yaptık. Biliyorsunuzdur ki, Karaköy son dönemin yükselen trendlerinden...

Misafirlerimizi tüm gün arka arkaya pek çok yere götürmek ve "o mekan senin, bu mekan benim" gezerken, her birinde en tavsiye edilen şeyleri denemekti planımız.... Onlardan gelen öneri üzerine, tatlıyla başladık turumuza. O günü gönlümüzce yaşamak için, her türlü yemek çılgınlığını serbest bıraktık.

karakoy-baltazar-burger-sucuk

Şampiyona Yakışır Özel Tasarım Bileklikler

wish-for-nish-erkek-fenerbahce-bileklik

PF Chang's'in 35 TL'lik Öğle Menüsünü Denedim

Asya lezzetlerinin en başarılı adreslerinden, Etiler'deki P.F. Chang's hakkında size detaylı bir izlenim yazısı hazırlamış ve sunumları çok bol ve bereketli olduğu için kalabalık gidildiğinde bile paylaşarak keyifle yemeğe ne kadar uygun olduğundan bahsetmiştim hatırlarsanız. Tekrar bir göz atmak isterseniz, işte şuradan okuyabilirsiniz.

Şimdi ise, "Öğle Teneffüsü" konsepti altında hazırladığı, çorba, yemek ve soft içecekten oluşan 35 TL'lik öğlen menüsü ile P.F. Chang's, yine iddialı bir çıkış yapmış.

pf-changs-ogle-menusu-tavuk

Karnıyarık Yemeği Tarifi

Günlük yemekler haricinde, ara sıra kayınvalideler, anneler, eş dost, akrabanın yemeğe geleceği ağır misafirli davetleriniz için biraz daha hem göze hem mideye hitap eden, "aman da aman neler yapmışsın böyle, ay vallahi sana çok zahmet olmuş" dedirtecek yemek tariflerine ihtiyaç duyduğunuzu biliyorum. Nereden mi? Tabi ki de kendimden:)


Bunun için size şu anda patlıcanın bence en lezzetli hallerinden biri olan güzel bir Karnıyarık tarifini yine adım adım resimlerle güzelce anlatmaya karar verdim. Bu da benim size hafta sonu sürprizim olsun. 


resimli-karniyarik-tarifi-patlican-yemegi

Arby's vs Carl's JR

Akasya AVM içinde güzelce gezebilmek için, önce benim otoparkta dönmekten ve boya kokusundan etkilenen başımı sakinleştirmek ve açlıktan nameler yapan midemi susturmak gerekiyordu. Hafta içi iş çıkışı gittiğimizden ve kapanış saatine kadar fazla zamanımız da olmadığı için, bu seferlik yemek katındaki restaurantlara şans vermeye karar verdik. Günün fast food deneyimini Arby's ve Carl's JR'la yaptık.


arbys-beef-and-cheddar
Arby's'ten favorim Beef and Cheddar Sandwich

Akasya AVM'den İlk İzlenimlerim

AVM bolluğundan geçilmeyen İstanbul'un, nispeten daha az olan Anadolu yakasındaki alışveriş merkezlerine bir yenisi daha eklendi. 6 Mart'ta Acıbadem'de ilk kez ziyaretçilerine kapılarını açan Akasya AVM'yi, bir beyaz eşya alışverişi bahanesiyle geçen hafta içi, akşam saatlerinde hızlıca bir ziyaret ettik. 

usengec-sef-makarna-kalamar-spagetti

Bloga Nasıl Üye Olunur? İşte Yine Adım Adım Resimlerle Anlatıyorum:)

Yemek yapmayı hiç bilmeyen ya da sevmeyenlerden, "Üşengeç Şef'in tariflerini, bi' cesaret deneyip, millet beğendikçe daha çok heveslendiklerine ve mutfakla aralarının ısınmaya başladığına" dair mesajlar alıp çok seviniyorum. Oleeeyyy!!!:)


usengec-sef-mutfak-onluk-kirmizi


Menemen Tarifi

Geçen hafta 7 km'lik sahil yürüyüşü sonrası hak ettiğimizi düşünerek, bi' güzel hazırlayıp severek yediğimiz protein kaynağı bir Menemen'in resmini İnstagram'dan paylaşmış ve isterseniz tarifini de size de anlatabileceğimi söylemiştim. Gelen yorumlarınızda tarife yoğun ilgi olduğunu görünce, fazla zaman kaybetmeden, üşenmeden yazayım bari dedim.

resimli-menemen-tarifi

Ezeli Rekabet... Ebedi Dostluk...

Ailece geçirilen bir Pazar gününü keyifle taçlandıracak bu büyük derbide, takımlarımıza başarılar...

Gönül verdiğiniz renkleri, en şık şekilde göstermenin yolu WISH FOR NISH taraftar bileklikleri... %70'e varan indirimlerle www.wishfornish.com


erkek-celik-bileklik-taraftar-galatasaray-fenerbahce

Üşengeç Şef Refika'nın Mutfağındaydı :)

Star TV'deki "Refika'nın Mutfağı" programını bilirsiniz. Programın tatlı ve çalışkan şefi'ni de... Geçtiğimiz gün Doors Akademi'de, Refika ile Pişirme teknikleri workshopunun özel davetlilerindendim.


mucize-lezzetler-refika-usengec-sef

Hello Kitty Cadde'de Yeni Bir Cafe ve Mağaza Daha Açtı

Daha önce size açılışına katıldığım, hatta bizzat Japon amcalarla birlikte kurdelesini keserek, vatana millete kazandırdığım, sonrasında da geze geze altını üstüne getirdiğim Ataşehir'deki Hello Kitty World'den bahsetmiştim hatırlarsanız... Hatırlamayanlar için o yazım işte tam da burada:)

hello-kitty-usengec-sef

Bahar Geldi... Çiçek Açma Zamanı:)

El işçiliğiyle ve sadece birer adet hazırlanan, gerçek anlamda "unique", özel tasarım kadın-erkek takı ve ev aksesuarları, yeni sezon dahil tüm ürünlerde %70'e varan indirimlerle WISH FOR NISH'de... www.wishfornish.com

wish-for-nish-indirim-deri-celik-erkek-bileklik

Hürriyet Aile'deki Köşemden Hünkar Beğendi Tarifi

HÜRRİYET Aile'de bu hafta enfesss bir Hünkar Beğendi Tarifi anlattım. Herkes güzelce yapsın ve yesin diye, hem de yine adım adım resimleriyle:)

Osmanlı mutfağına ait bu yemeğin hazırlaması belki biraz zahmetlidir ama o eşsiz lezzetini tadınca ve iltifatları toplayınca, inanın ki yorgunluğunuzdan eser kalmayacak.usengec-sef-hurriyet-yemek-tarifleri

Terbiyeli Çorba Tarifi

Yemekten sonra  tatlı krizine girip, çay kaşığıyla daldığım Nutella kavanozundan sonra, bu saatte de gözüm dönüp, yine soluğu mutfakta almamak için kendimi zor tutuyorum. Görseniz şu anda, tarif yazmak için klavyeyi tuşlarken bile, diş fırçam elimde... Bir an önce fırçalarsam, bir daha yemek yeme şansım kalmaz diye, üstünde macunu, hazırda bekliyor zavallım:)

Oysa ben size bir kaç hafta önce hazırladığımda çektiğim fotoğraflarla bu satırları yazarken, böyle bir terbiyeli çorbanın aşkıyla midem nasıl da gurul gurul serenad yapıyor inanamazsınız. Ama bu saatte şeytana uymayıp, onu dinlemiyorum işte:)

Uzun lafın kısası, eğer hazır çorbalardan bıktıysanız ve hafif ekşili bir tadı olan terbiyeli çorbaları da seviyorsanız, bu çorbayı üşenmeyin, yapın ve sevdiklerinizle birlikte afiyetle yeyin. Çünkü o çoook lezzetli :)


resimli-terbiyeli-corba-tarifi