reklam

Niyazi Erdoğan Defilesi - Moda Haftası 2014 MBFWI

Önceki defilelerinden referansla, bu seneki Moda Haftasında, Sonbahar/Kış 2014 Erkek koleksiyonunu en çok merak ettiğim tasarımcı Niyazi Erdoğan'dı.

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul'un 5. günü yani, 14 Mart Cuma gecesi saat 20:30'ta gerçekleşecek olan bu defileyi izlemeden önce, iş sonrası Zorlu AVM'de buluşup, Eataly'de keyifli bir yemek yedik ve ardından da Antrepo No 3'e geldik.


niyazi-erdogan-defilesi-fashion-week-mbfwi

Mantarlı Kıymalı Spagetti Makarna Tarifi

Bu gün size çok sevdiğim makarnayı, evde en kolayına kaçıp, yoğurtla, ketçapla veya peynirle karıştırıp yemekten bıkanlara, kısa sürede güzel bir lezzet ortaya çıkarabilecekleri mantarlı ve kıymalı bir tarif anlatmak istiyorum. 

Bunun ayrıca Spagetti Bolonez çeşidi de var biliyorsunuz... Aslında benzer lezzetler olmakla birlikte onun içinde kıyma haricinde kullanılan diğer malzemeler (Sarımsak, Havuç, Kereviz, Kırmızı Şarap vs) biraz farklıdır. Başka gün onu da anlatırım ama bunun tadı da bence, onu çok aratmaz. Afiyetle yapıp yemeniz için tarifime başlıyorum hazırsak eğer:)


kiymali-mantarli-spagetti-tarifi-makarna

Üşengeç Şef'den Adım Adım Resimli Yemek Tarifleri

Hamarat Hanımları değil, öncelikle yemek yapmayı bilmeyen, sevmeyen, üşenen, belki kariyer odaklı, belki bekar ve acemi, yeni evli, öğrenci, genç-yaşlı, kadın-erkek, herkesi hedefleyen ve onları adım adım resimli ennn kolay anlatımlı tariflerle ara sıra evde de yemek yapmalarına cesaretlendirmeyi isteyen blogum Üşengeç Şef'e sizlerden çok samimi, şeker yorumlar geliyor. Beni motive eden bu yorumlarınızdan bazılarını, arada paylaşmak istiyorum. 

adim-adim-resimli-yemek-tarifleri-usengec-sef

Hürriyet Aile Köşemden Apple Pie / Elmalı Turta Tarifi

Enfesss Apple Pie Tarifim HÜRRIYET Aile'de yine manşette... Herkes kolayca yapsın ve yesin diye, hem de yine adım adım resimleriyle:)

Tariflerini herkesten "devlet sırrı" gibi saklayanlar da, aman turşusunu kursun:)


usengec-sef-resimli-apple-pie-tarifi

Mutlu Olmanın Çok Gizli Formülünü Açıklıyorum

İşte bir hafta sonu daha bitti bile...


"Çıkın, yürüyüş yapın, kahvenizi alın, yeşerip canlanan doğanın ve içinizi ısıtan güneşin keyfini çıkarın" diye instagram ve facebook hesabımdan sizi de hafta sonu coşkusunu benim gibi yaşamanız için motive etmeye çalıştım. Umarım çağrıma kulak verenleriniz olmuştur ve bu muhteşem havayı evde oturarak heba etmemişsinizdir:)

sahil-yuruyus-spor-zayiflamak

Çiğdem Akın Defilesi - Moda Haftası 2014 MBFWI

Uzun yıllar Vakko bünyesindeki pek çok markanın kuruculuğunu ve yöneticiliğini yaparak, 2004 yılında kendi adını taşıyan markasıyla tasarım yolculuğunu sürdüren Çiğdem Akın, modayı yakından takip edenlerinizin bileceği gibi, daha önceki İstanbul Fashion Week’lerde bu güne kadar, "Sihirli Dokunuşlar","Equine", "Ada" ve "Inferno" (Cehennem) isimlerinde dört defile gerçekleştirmişti.


Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul 2014

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul'un (kısaca MBFWI) 4. gününde, özel davetlisi olduğum bu seneki defilesinde ise, "Purgatorio" (Araf) isimli koleksiyonuyla, tasarımcının "Cennete doğru yaptığı yolculuğunda, Araf’ta verdiği molayı" izlemek üzere Antrepo No 3'teki Runway'deki yerimi aldım. 

cigdem-akin-fashion-week-defile


Hürriyet Aile'deki Köşemde Enfes Kısır Tarifimi Anlattım

Hürriyet Aile'deki köşemde bu hafta sizlere, her tadına bakanın bayıldığı ve tarifini istediği enfessss Kısırımın tarifini, yine adım adım resimlerle anlatıyorum. 

usengec-sef-hurriyet-aile-resimli-yemek-tarifleri

Moda Haftası 2014 MBFWI Tüm Hızıyla Geçti

Antrepo No 3'de geçen hafta boyunca süren Moda Haftası, yine tüm hızıyla geçti ve gitti. "Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express" ismiyle anılan (kısaca MBFWI) bu etkinliğin açılış gecesi, yine sponsor markalardan olan Saat ve Saat'in Pera POP'da düzenlediği Time For Fashion Party'siyle start verdi. 

Yeni nesil erkek modasının öncülerinden genç ve yetenekli Moda Tasarımcısı Niyazi Erdoğan da Fashion Week defilesi öncesi, onca yoğunluğuna ve heyecanına rağmen, yine kendi ödüllü tasarımı olan Dervish koleksiyonundan ceketiyle bu davetteydi. Kendisi de benim gibi İTÜ'lü olan ve aldığı Mimarlık eğitimin getirdiği alt yapıyı tasarımlarında da sıkça kullandığı için, tarzını çok beğendiğim bu modacıyla, yüksek volume'lü müziğe rağmen tatlı sohbetimizi yaptık ve en kısa zamanda keyifli bir röportaj için bir araya gelmek üzere sözleştik. Zaten Nisan ayında Hollandalı can dostlarım gelir gelmez, ilk iş soluğu Nişantaşı'ndaki mağazasında o meşhuuur "Pikselli gömlekleri" arasında alacağız inşallah:)Moda Haftası 2014 MBFWI Tüm Hızıyla Geçti

Antrepo No 3'de geçen hafta boyunca süren Moda Haftası, yine tüm hızıyla geçti ve gitti. "Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express" ismiyle anılan (kısaca MBFWI) bu etkinliğin açılış gecesi, yine sponsor markalardan olan Saat ve Saat'in Pera POP'da düzenlediği Time For Fashion Party'siyle start verdi. 

Fashion Week İstanbul Açılış Partisi ve Tasarımcı Niyazi Erdoğan


Yeni nesil erkek modasının öncülerinden genç ve yetenekli Moda Tasarımcısı Niyazi Erdoğan da Fashion Week defilesi öncesi, onca yoğunluğuna ve heyecanına rağmen, yine kendi ödüllü tasarımı olan Dervish koleksiyonundan ceketiyle bu davetteydi. Kendisi de benim gibi İTÜ'lü olan ve aldığı Mimarlık eğitimin getirdiği alt yapıyı tasarımlarında da sıkça kullandığı için, tarzını çok beğendiğim bu modacıyla, yüksek volume'lü müziğe rağmen tatlı sohbetimizi yaptık ve en kısa zamanda keyifli bir röportaj için bir araya gelmek üzere sözleştik. Zaten Nisan ayında Hollandalı can dostlarım gelir gelmez, ilk iş soluğu Nişantaşı'ndaki mağazasında o meşhuuur "Pikselli gömlekleri" arasında alacağız inşallah:)

niyazi-erdogan-mbfwi-fashion-week
Tasarımcı Niyazi Erdoğan ile bol "pikselli" fotoğrafımız:)

Hürriyet Aile'deki Köşemde Enfes Kısır Tarifimi Anlattım

Hürriyet Aile'deki köşemde bu hafta sizlere, her tadına bakanın bayıldığı ve tarifini istediği enfessss Kısırımın tarifini, yine adım adım resimlerle anlatıyorum. 

usengec-sef-hurriyet-resimli-kisir-tarifi

Niyazi Erdoğan'ın MB Fashion Week İstanbul 2014 Defilesi'nden

Size olabildiğince takip etmeye çalıştığım Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul'dan izlenimlerimi aktaracağımdan bahsetmiştim.

İzlediğim defileler hakkında yazılarımı hazırlayana kadar, arzu ederseniz siz de, moda haftası boyunca en çok ilgi gören defilelerden birini ortaya çıkaran, Türkiye'deki yeni akım Erkek modasının öncülerinden genç modacı Niyazi Erdoğan'ın 2015 Sonbahar/Kış Koleksiyonunu çektiğim şu videoyu izleyebilirsiniz. Youtube'un kapalı olmasından dolayı izleyemeyenler için, defilenin son kısmından kısa bir pasajı instagramdaki hesabımdan da yayınladım.

Haute Couture Modacılarımızdan Eğitime Destek

Singer'in Türkiye'deki 110. yılını kutlamak üzere organize edilen gecenin özel davetlisiydim. Yağmurlu ve soğuk bir günde gerçekleştirilecek olmasına ve daha önce bahsettiğim gibi, aslında geçirdiğim talihsiz kaza sonucu ayağımın oldukça rahatsız olmasına rağmen, bu anlamlı geceyi kaçırmak istemedim. Çünkü dikiş makinesi denilince akla ilk gelen bu köklü marka, güzel bir sosyal sorumluluk projesine imza atarken, Türkiye'nin en ünlü 11 Moda tasarımcısını da buna dahil etmişti. 

usengec-sef-cemil-ipekci
Cemil İpekçi ile...

Niyazi Erdoğan'ın MB Fashion Week İstanbul 2014 Defilesi'nden

Size olabildiğince takip etmeye çalıştığım Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul'dan izlenimlerimi aktaracağımdan bahsetmiştim.

İzlediğim defileler hakkında yazılarımı hazırlayana kadar, moda haftası boyunca en çok ilgi gören defilelerden birini ortaya çıkaran, Türkiye'deki yeni akım Erkek modasının öncülerinden genç modacı Niyazi Erdoğan'ın MBFWI 2014 Sonbahar/Kış Koleksiyonunu çektiğim videoyu youtube'a yüklemiştim.

Ancak Youtube'un kapalı olmasından dolayı izleyemeyenler için, defilenin son kısmından kısa bir pasajı instagramdaki hesabımdan da yayınladım. Arzu ederseniz oradan bakabilirsiniz:)

Modacı Özlem Süer'den Yaz Düğünleri İçin Gelinlikler

Geçtiğimiz gün, Özlem Süer'in "Summer 2014 Wedding and Fashion Ideas" davetindeydim. Aynı zamanda Meltem Bayazıt Tepeler'in davet sofralarının da sergilendiği bu etkinlik, cemiyet hayatından, modaya gönül vermiş pek çok hanımı da bir araya getirdi.

ozlem-suer-gelinlik-tasarimlari-2014-yaz-dugunleri

Kıymalı Biber Dolması Tarifi

Güzel bir yemek tarifi sözüm vardı size bu hafta. Bakın tutuyorum işte. Hem de bunca gezmenin-tozmanın, davetin ortasında, "kokoş" kimliğimle hiç örtüşmeyen bir Biber Dolması... E oldu mu şimdi ama!:) Neyse, sevdiğimiz klasik Türk lezzetlerinden bir tanesini istediniz, işte kıramadım sizi:)

Ayıptır söylemesi ama öyle detaylı anlatmışım ki, fotoğraflara bakmak bile tarifi kolayca anlamak için yeterli, görüyorsunuz... Açıklama yazılarım da, yanında "bonus"u olmuş. Üşenmeden güzel güzel yapın, yeyin de, mideniz bayram etsin inşallah:)

resimli-kiymali-biber-dolmasi-tarifi

Aşk ve Romantizm Dolu Davetler İçin

Bir önceki yazımda Özlem Süer House Nişantaşı'nda gerçekleştirilen “Summer 2014 Wedding & Fashion İdeas” özel davetinin, 2014 yılı Yaz düğünleri için hazırlanan Gelinlik Koleksiyonu Defilesi ile ilgili izlenimlerime yer vermiştim.


Özel Davet Dekorasyon Trendleri

Şimdi ise size, aynı etkinlikten, yine ilginizi çekeceğine inandığım, Özlem Süer'in gelinlik ve davet kostümleri ile KM Events'in sahibesi Meltem Bayazıt Tepeler'in yorumladığı davet masalarının, farklı konseptlerde hazırlandığı "özel davet trendleri"nden bahsetmek istiyorum.

usengec-sef-dugun-ozlem-suer-gelinlik-modelleri

Hürriyet Aile Köşemden Kırmızı Mercimek Çorbası Tarifi

Hürriyet Aile'de bu hafta sizlere enfessss bir Sebzeli Kırmızı Mercimek Çorbası  tarifini, yine adım adım anlatıyorum.


kirmizi-mercimek-corbasi-tarifi-usengec-sef

Modacı Özlem Süer'den Yaz Düğünleri İçin Gelinlik Defilesi

Geçtiğimiz gün, Özlem Süer'in "Summer 2014 Wedding and Fashion Ideas" davetindeydim. Aynı zamanda Meltem Bayazıt Tepeler'in davet sofralarının da sergilendiği bu etkinlik, cemiyet hayatından, modaya gönül vermiş pek çok hanımı da bir araya getirdi.

dugun-ozlem-suer-gelinlik-abiye-modeller

İstanbul İçin Fashion Week Zamanı

Geçtiğimiz gün galası gerçekleştirilen ve 10-14 Mart tarihleri arasında Antrepo 3, Tophane’de düzenlenecek olan Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul için sayılı günler kaldı.

Geçen senelerde Fashion Week zamanı Milano'da bulunduğum esnada, sokak modasının bile bu etkinliğin rüzgarından nasıl etkilendiğine bizzat şahit olduğum için, Türk moda endüstrisini uluslararası arenada temsil edecek 40’tan fazla tasarımcının, 5 gün boyunca Sonbahar/Kış 2014 koleksiyonlarının sergileneceği defile ve sunumlarını heyecanla bekliyorum. 


fashion-week-istanbul-2014-defile-mbfwi

Mekanist Röportajımda Favori Mekanlarımı Anlattım

Mekanist de tüm üyelerine, Üşengeç Şef'i takibe almalarını tavsiye ediyor. 

usengec-sef-adim-adim-resimli-yemek-tarifleri

Digital Age Dergisi Üşengeç Şef'i Bir Numaralı Yeme-İçme Blogu Seçmiş:)

Dijital İş ve Kültür Dergisi "Digital Age" Blogger Guide Yeme-İçme kategorisinde Birinciliğe Üşengeç Şef'i layık görmüş. Teşekkürler:)

usengec-sef-en-iyi-yemek-blogu

Kıymalı Biber Dolması Tarifi

Güzel bir yemek tarifi sözüm vardı size bu hafta. Bakın tutuyorum işte. Hem de bunca gezmenin-tozmanın, davetin ortasında, "kokoş" kimliğimle hiç örtüşmeyen bir Biber Dolması... E oldu mu şimdi ama!:) Neyse, sevdiğimiz klasik Türk lezzetlerinden bir tanesini istediniz, işte kıramadım sizi:)

Ayıptır söylemesi ama öyle detaylı anlatmışım ki, fotoğraflara bakmak bile tarifi kolayca anlamak için yeterli, görüyorsunuz... Açıklama yazılarım da, yanında "bonus"u olmuş. Üşenmeden güzel güzel yapın, yeyin de, mideniz bayram etsin inşallah:)

usengec-sef-kiymali-biber-dolmasi-tarifi

İstanbul İçin Moda ve Fashion Week Zamanı

Geçtiğimiz gün galası gerçekleştirilen ve 10-14 Mart tarihleri arasında Antrepo 3, Tophane’de düzenlenecek olan Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul için sayılı günler kaldı.

Geçen senelerde Fashion Week zamanı Milano'da bulunduğum esnada, sokak modasının bile bu etkinliğin rüzgarından nasıl etkilendiğine bizzat şahit olduğum için, Türk moda endüstrisini uluslararası arenada temsil edecek 40’tan fazla tasarımcının, 5 gün boyunca Sonbahar/Kış 2014 koleksiyonlarının sergileneceği defile ve sunumlarını heyecanla bekliyorum. 


fashion-week-istanbul-2014-defileler-mbfwi

Digital Age Dergisi Üşengeç Şef'i Bir Numaralı Yeme-İçme Blogu Seçmiş:)

Dijital İş ve Kültür Dergisi "Digital Age" Blogger Guide Yeme-İçme kategorisinde Birinciliğe Üşengeç Şef'i layık görmüş. Teşekkürler:)

usengec-sef-en-iyi-yemek-blogu-digital-age-dergisi

Kilo Vermek İsteyenlere Haşimoto Amcanın Selamı Var

Biliyorum çoğumuzun istediği "yeyip yeyip, kilo almamak". Ama nerdeee? Sizin kaç katınız abur cubur yemesine rağmen hala "tüy siklet" ortada gezinen birkaç tanıdığınız olmuştur belki... Biz onlara tek kelimeyle "gıcık" diyoruz:) Siz bugün böyle olduklarına bakmayın, o şekilde yemeye devam ettikçe biraz yaşlandıklarında tekrar görüşelim bakalım kimmiş "tombik"?


İç Güzelliği Neden Yeterli Gelmiyor?


Orjinal ismi "Shallow Hal" olan ve normalde sığ bir bakış açısıyla insanları sadece dış güzelliklerine göre değerlendirirken, yapılan bir tılsım sonucu, onların iç güzelliğini, dışlarına yansımış olarak görmeye başlayan Jack Black'in hikayesinin anlatıldığı ve bu sayede aslında obez olan Rosemary'i (Gwyneth Paltrow) fıstık gibi gördüğü filmi hatırlar mısınız?


nasil-zayiflayabilirim
TILSIM ÖNCESİ - TILSIM SONRASI:)

Hürriyet Aile Köşemden Kırmızı Mercimek Çorbası Tarifi

Hürriyet Aile'de bu hafta sizlere enfessss bir Sebzeli Kırmızı Mercimek Çorbası  tarifini, yine adım adım anlatıyorum.


kirmizi-mercimek-corbasi-tarifi-usengec-sef

Sezonun Trend Rengi Scarlet Kırmızısı...

Scarlet Kırmızısı Mercan Kolye ve tümü el işçiliğiyle hazırlanan en özel WISH FOR NISH aksesuarlar %70'e varan indirimlerle...
www.wishfornish.com


wishfornish-wish-for-nish-ozel-tasarim-kolye-indirim

Üşengeç Şef Hürriyet Aile'de Manşette:)

Artık ben de Hürriyet Ailesi'ndeyim:)

An itibariyle, "Kolay Su Böreği" tarifime Hürriyet Aile 'den de ulaşabilirsiniz:)


Üşengeç Şef şimdi de HÜRRİYET AİLE'de yazıyor:)

Tariflerim şimdi HÜRRİYET AİLE'de de yayında... 
Sizlerle böyle güçlü bir platformda daha birlikte olacağımız için mutluyum gururluyum:)

usengec-sef-resimli-yemek-tarifleri-hurriyet

Haute Couture Modacılarımızdan Eğitime Destek

Singer'in Türkiye'deki 110. yılını kutlamak üzere organize edilen gecenin özel davetlisiydim. Yağmurlu ve soğuk bir günde gerçekleştirilecek olmasına ve daha önce bahsettiğim gibi, aslında geçirdiğim talihsiz kaza sonucu ayağımın oldukça rahatsız olmasına rağmen, bu anlamlı geceyi kaçırmak istemedim. Çünkü dikiş makinesi denilince akla ilk gelen bu köklü marka, güzel bir sosyal sorumluluk projesine imza atarken, Türkiye'nin en ünlü 11 Moda tasarımcısını da buna dahil etmişti. 

usengec-sef-cemil-ipekci
Cemil İpekçi ile...

Grand Hyatt Hotel'deki 34 Restaurant'taydım

Dün akşam Mekanist ev sahipliğinde, Taksim Elmadağ'da yer alan 5 yıldızlı Grand Hyatt Hotel içindeki 34 Restaurant'ın davetlisiydim.


yesil-zeytin