reklam

Kelebeğin Rüyası TV'de Gösterime Giriyormuş

2013 Los Angeles Türk Film Festivali'nin de açılış filmi olarak seçilen, Amerika’da yapılan “86. Oscar Academy Ödülleri” için En İyi Yabancı Film Dalında ülkemizi temsil eden "Kelebeğin Rüyası" filmini eğer sinemada izleme şansınız olmadıysa, bu Cuma Digitürk Moviemax'de gösterime giriyormuş.

Zonguldaklı iki genç şairin, gerçek yaşam hikayelerinden esinlenerek hazırlanan etkileyici senaryosuyla, geçtiğimiz Şubat ayında, 578 sinema salonunda gösterime girerek, yüksek bir gişe başarısı elde eden ve şimdi TV'de tanıtımları dönerken bile tekrar heyecanlanmama sebep olan bu film hakkında hazırladığım yazımı, gözden kaçıranlarınız için yine yayınlıyorum.

kelebegin-ruyasi-kivanc-tatlitug

Hiçbir Şeyden Çekmedi Dünyada, Aşil Tendonundan Çektiği Kadar

Başıma görünmez kaza geldi a dostlar! Arkadaşım herkes bindi zannedip hareket edince, arabanın arka lastiği, ayağımı haince arkadan yakaladı. Hızlıca çektim ama topuk kısmı, bağlarına kadar hasar görmüştü bir kere. Hemen buz tedavisi filan...Troya filmindeki Brad Pitt'in canlandırdığı "Achilles" karakteriyle empati kurdum neredeyse, o derece!


brad-pittt-usengec-sef-asil-tendonu

Peynirli Kanepe Tarifi

Kahvaltıda hep aynı şeyleri yemekten bıkanlar için, hızlıca hazırlayabileceğiniz, çok lezzetli bir tarif vermek istiyorum. Siz adına ne demek isterseniz deyin, ben yalnız kaldığımızda ona "Kanepe" diyorum:) 

Şimdi gelelim adım adım fotoğraflarla kolayca nasıl yapıldığını görmeye...

kahvalti-kanepe-tarif

SİStanbul...

Huyum kurusun en ufak bir ışık süzmesi olsa, o odada uyuyamam. O yüzden duvardan-duvara, yerden-tavana teflon perdelerle kaplıdır uyuduğum yer... Allah vermeye de ışık gelmeye:) Amaaaa gel gör ki, sabah uyandığımda havalandırmak için odamın penceresini açarken, tek beklentim dışarıda güneşin parıl parıl parıldadığı bir güne uyanmaktır. Önce hafiften bi' aralarım perdeyi... "Hadi yavrum güneş, lütfen orada ol" diye. Güneş varsa, o perde sonuna kadar açılır, içerisi ışıl ışıl parlar bir anda. Yok ama eğer dışarıda güneş yoksa, işte o zaman o perdeyi aynen kapatır, küser ve o günü de yaşanmamış sayarım, bana ne!:) 


gunes-perde-gunaydin-doga-manzara

Meksika Mutfağı Sevenlere Gurme Bir Tex-Mex Menü

Meksika yemekleri seven ama damak tadımıza bu derece yakın bir mutfak olmasına rağmen, İstanbul'da nedense Meksika yemekleri konusunda önemli bir eksiklik olduğunu hissedenlere bu yazımın içinde süper bir haberim olacak. Oleeyy!:)

Meksika asıllı Amerikalı Şef Manuel Evan Sotomayor'un hazırladığı Meksika yemeklerinin gördüğü ilgi üzerine artık, Mart ayı sonuna kadar tüm öğlen ve akşam yemeklerinde sunulan Tex-Mex menünün tadımı için Mekanist'in ev sahipliğinde geçen hafta Renaissance İstanbul Bosphorus Hotel'in davetlisiydim.


renaissance-bosphorus-hotel-istanbul

Kediler Gününüz Kutlu Olsun:)

Aşağıda sizinle de paylaşacağım videoyu ilk gördüğümde, fonda çalan Fransızca bir çocuk şarkısı eşliğinde ayna karşısında bir kedinin patilerini oynattığını zannettim ilk başta... 


Sonra aslında 2 tane olduklarını ve üzerine yapılan seslendirmelerle ortaya harika bir video çıktığını gördüm. Sizinle de paylaşmak istedim. Vallahi kaç kere izlediğimi Allah bilir. Açıp açıp tekrar gülüyorum. 


komik-kedi-video

Parfüm Denince Akan Sular Durur...

Geçen hafta, Hürriyet'in ev sahipliğinde, "Bumerang Deneyim Günleri" kapsamında "Parfüm" konulu çok ilginç bir etkinliğe davetliydim.

Bebek'teki "Herşey Hikaye" isimli mekanda "Aisha" markasının sahibesi, Aromaterapist Ayşe Tolga ile "Aşkın Kokusu"nu aramak üzere bloggerlar olarak bir araya geldiğimiz bu aktiviteye, öncelikle "koku duyusu"nu daha yakından tanımakla başladık.


renk-en-iyi-parfum

Sushi ve Çin Yemeği

SUSHI deyince çevremde çok sevenleri olmasına rağmen, bir de, ya hiç denemeyip "ıykkk ben çiğ balık yemem aslaaaa" diyenler, ya da şanssızlık eseri yanlış bir yönlendirme ile bizim ağız zevkimize pek uymayan bir çeşidini deneme sonucu nefret eden bir kesim olduğunu gözlemliyorum.

Öncelikle Sushi hakkında bir genel bilgi vereyim madem:)


sushi-havyar-ebi-ten-japon

LE DIV4S Türkiye'ye Geliyor

4 İtalyan sopranodan oluşan LE DIV4S Türkiye’de sahneye ilk kez Aile İçi Şiddete Son Kampanyası’nın 10. Yıl Konseri’nde çıkıyor

Aryalar bu kez şiddet mağdurları için söylenecek

Le Div4s Türkiye’deki ilk konserini Hürriyet’in Aile İçi Şiddete Son! Kampanyası’nın 10.Yıl etkinlikleri kapsamında İstanbul’da gerçekleştiriyor. Penti ana sponsorluğunda, Borusan, Most Production, Penti ve Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nin proje ortaklığında gerçekleşecek konserin tüm geliri şiddet mağdurlarına destek veren Acil Yardım Hattı’na aktarılacak.

le-div4s-hurriyet-zorlu-siddete-son

Serap Tan'ın "Romantic Vintage" Partisinden...

Geçtiğimiz hafta sevgili arkadaşım Serap Tan'ın hem doğum gününü, hem de bloggerlık hayatına başlamasının 4. yılını kutlamak için Elite World Hotel'de organize ettiği partiye davetliydim.

Sağolsun Serapcığım bunun, bugüne kadar gördüklerimizden çok farklı bir parti olacağının sinyallerini, haftalar öncesinden belirlediği "Romantic Vintage" Konseptiyle vermeye başlamıştı zaten.


vintage-romantik-davet

P.F.Chang's'in Sevgililer Günü Menüsü Çok Davetkar

Bu akşam, sadece 13-14 ve 15 Şubat'ta sunulmak üzere "Sevgililer Günü" için hazırladıkları özel menülerini tatmak üzere P.F.Chang's'in özel davetlisiydim. 

Amerikan stiliyle hazırlanmış, baştan çıkarıcı Çin yemeklerinin, P.F.Chang's'a yakışır o bereketli ve lezzetli porsiyonlarını, biricik eşimle birlikte, bir "Ön Sevgililer Günü kutlaması" adı altında keyfini çıkarmak üzere, diğer blogger ve basından arkadaşlarla şık masalarımızdaki yerlerimizi aldık. 

kirmizi-oje-pf-changs-etiler-cilek

Sevgilisine Hediye Arayanlara Son Dakika Önerilerim:)

Siz de Sevgililer Günü'nün iyice yaklaşmasıyla paçaları tutuşan, ama "daha var" diye diye, hediye alma işini erteleyip duranlardan mısınız? Bu işin kaçışı yok biliyorsunuz değil mi? :)

wish-for-nish-sevgililer-gunu-indirim

Kıymalı Taze Fasülye Tarifi

Sebzelerin çoğundan pek haz etmeyen biricik eşim sebebiyle, bir elin parmaklarını geçmeyen sevdiği yemekleri bari 3-5 farklı versiyonuyla pişireyim de, sağlıklı ve hafif bir şeyler de yiyelim diye uğraşıyorum.


İşte bugün size bu sevdiği ender sebze yemeklerinden Taze Fasülye'nin, düdüklü tencere ile hazırladığım ve adım adım fotoğrafladığım tarifini, o kadar basit ama detaylı anlatmaya çalışacağım ki, isterseniz siz de kolayca yapabileceksiniz. Hadi başlayalım:)


kiymali-fasulye-tarifi-resimli-yemek-tarifleri


Yemeklik Soğan Nasıl Doğranır?

Bunun için öncelikle keskin bir bıçak gerekiyor. "Aman elinize parmağınıza dikkat edin!" dememe gerek yok herhalde:) Bu işin ustaları diyor ki: "Eğer bıçak keskin değilse, bu durum, soğanla boğuşurken, daha çok göz yaşı demek oluyormuş", demedi demeyin...

yemeklik-sogan-nasil-dogranir

Peynir Dolgulu Renkli Biber Dilimleri Tarifi

Bugün size hem hazırlanması çok basit, hem de görüntüsü ve lezzetiyle, yemek masalarınıza renk ve neşe katacak bir tarif vermek istiyorum. 


Benim bu seferlik Kahvaltı sofrası için hazırladığım bu biber dilimlerini, akşam yemeklerinde meze olarak da sunmanız mümkün.


peynirli-renkli-biber-tarifi

Yemeklik Soğanı Nasıl Doğramalıyız?

Bunun için öncelikle keskin bir bıçak gerekiyor. "Aman elinize parmağınıza dikkat edin!" dememe gerek yok herhalde:) Bu işin ustaları diyor ki: "Eğer bıçak keskin değilse, bu durum, soğanla boğuşurken, daha çok göz yaşı demek oluyormuş", demedi demeyin...

yemeklik-sogan-nasil-dogranir