reklam

Üşengeç Şef Hayatımıza Gireli 2 Yıl Olmuş Dile Kolay

Blogumun Değerli Takipçileri,

Öncelikle "Üşengeç Şef"e olan ilginiz için sizlere teşekkür ederim.

Bu blog öncelikle; sosyalliği seven, genelde kariyer odaklı olan ve yoğun günlük programı içinde, saatler sürecek yemekler yapmaya üşenerek, ağırlıkla dışarıda yemeyi ya da eve sipariş vermeyi tercih eden, ama arada sırada da olsa "sağlıklı, ekonomik ve lezzetli bir ev yemeği yapsam hiç de fena olmaz artık" diye içten içe düşünen, zaman, tecrübe ve heves yoksunu olan tüm Hanım ve Beylere; yeni evlilere, öğrencilere ve bekarlara yönelik:) "Heh işte tam beni tarif ediyor" diyenler kaleyeeee mum diksiiin! :))


Yemek yapmayı hiç bilmeyen ya da sevmeyenlerden, "Üşengeç Şef'in adım adım resimli, kolay anlatımlı tariflerini, bi' cesaret deneyip, ev ahalisi veya misafirleri beğendikçe daha çok heveslendiklerine ve mutfakla aralarının ısınmaya başladığına" dair mesajlar alıp çok seviniyorum. Oleeeyyy!!!:)

Sizlerden gelen olumlu dönüşler ve her girdiğim ortamda artık "Üşengeç Şef"in tanınıyor ve seviliyor olması beni daha da motive ediyor ve iyi bir şeyler yaptığımı hissettiriyor. Yoksa eğer sizler bana söylemezseniz, nereden bileceğim yazdıklarımın bir işe yarayıp yaramadığını, değil mi ama? :) Yorum bırakmadan önce, lütfen 1 saniyenizi ayırın ve sağ üstteki sarı renkli "Bloguma Üye olun" görseline tıklamayı unutmayın ki, ben de sizleri tanıyabileyim:) Özellikle öğrencilerden, bekar yaşayanlardan ve yeni evlilerden aldığım beğeni mesajlarıyla çocuklar gibi seviniyorum bilesiniz.

Geçenlerde birisi şöyle bir yorum bırakmıştı: "Siteniz de olmasa, aç kalacağız. Çok teşekkürler!" Valla okudum ve gözlerim yaşardı, ne diyeyim, duygusal insanım ben. Birilerine faydam oluyorsa, bi' nebze de olsa kalplere dokunabiliyorsam benden mutlusu yok! :)

A bu arada "Her gün-her gün evde yemek yenmez. Arada çıkalım biraz da sosyalleşelim" diyenleriniz için ise, bir fikir vermesi açısından, bizzat kendi deneyimlerimle edindiğim "Mekan İzlenimlerim"e yer veriyorum biliyorsunuz...

"Amaç, sadece mideyi değil, ruhu da beslemek!" olduğuna göre, güncel hayatın içinde yer aldığım etkinliklerden, sinema, tiyatro, sosyal sorumluluk projeleri, gala, defile ve davetlerden renkli ve eğlenceli anlatımlarıma da; ana sayfadaki "Katıldığım Davetler" bölümü altından ulaşabilirsiniz.

Tam 2 yıl önce, yakın arkadaşlarımdan gelen ısrarlar üzerine başladığım "Üşengeç Şef" maceram, hastalıkta-sağlıkta, geceli-gündüzlü, dur durak bilmeden uğraş verdiğim ve karşılığında pek çok yeni dost ve okuyucu kazandığım, bir şekle dönüşüverdi. Ne mutlu bana :)Benimle yeni tanışanlarınız için de bir şeyler söylemem gerekirse, özetle Bu Blogda şunları bulacaksınız...

Hepsi kendi deneyimlerimle sabit, samimi, akıcı ve bol eğlenceli bir dille hazırlanmış olmak üzere;
 • Hiç yemek yapmayı bilmeyenlerin bile çok başarılı sonuçlar alıp, cesaretlenmesine vesile olacak adım adım fotoğraflı ve en basit şekliyle Yemek Tariflerim
 • Günlük yaşantımdan paylaşımlar, Tatil, Alışveriş, Moda, Sağlık, Spor, Diyet gibi konularda Güncel Yazılarım
 • Sergiler, Film Galaları, Tadımlar, Lansmanlar, Defileler, ve Workshoplar'dan izlenimlerime yer verdiğim Katıldığım Davetler
Bol keyif almanız dileğiyle,

Sevgilerimle :)
Üşengeç Şef

12 yorum:

 1. gerçekten çok seviyorum canım bana bile cheesecake yaptırdın ya helal sana :-)) üstelik de yenilebilir bir şey oldu hahaha çok sevgiler öpüyorum seni <3 nice yıllar bizimle ol inşallah blog yaşın kutlu olsun..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Audrey'cim canım İremcim, güzel dileklerin için çok teşekkür ederim. Hep birlikte daha nice güzel yıllara inşallah:)

   Sil
 2. Emekleriniz göz önünde takdir ediyorum sizi de hem sempatik hem oldukça çalışkan buluyor basarilarinizin devamını blogunuzun uzuuun yıllar var olmasını diliyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok çok çok tatlısınız. Bunları duyduğuma öyle sevindim ki. Çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız :)

   Sil
 3. Nice nice yaslara sevgili blog.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Mihriban Hanımcım <3

   Sil
 4. Nice nice yıllara, sevgiler :)

  YanıtlaSil
 5. Hepp birlikte niceee yaşlaraaa 😘😘🎂🎂 benn bilee börek yaptım sizin sayenizdee vee çoktaaaa guzell olmuştu 😎😎

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Asena Hanımcıııım, börek yaptınız demek, e harikasınız. Bir dahaki sefere resim de isterim. Instagramda böreğinizi paylaşalım, herkese motivasyon olsun :)

   Sil
 6. Sizin okuyucu ailenize yeni katildim ve neden bu kadar geç fark ettim diye uzulenlerdenim harikasin iz yorumlariniz tarifleriniz kadar güzel 😙😙😙

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Burçin Hanımcım,
   İşte bu! Bir mesajla günümü aydınlattınız.
   Hem de "Pazartesi günümü" yani, düşünün! :)
   Çok teşekkürler,
   Sevgilerimle

   Sil

Yorumlarınız benim için çok önemli.
Üşenmez de web sitemin sağ en üstündeki "Bloguma Üye Olun"a tıklayarak sadece 2 saniyede üye olursanız, mesajlarınız "adsız" çıkmazlar ve ben de sizi isminizle tanıyabilir ve daha da mutlu olurum bilesiniz:)