reklam

Arby's vs Carl's JR

Akasya AVM içinde güzelce gezebilmek için, önce benim otoparkta dönmekten ve boya kokusundan etkilenen başımı sakinleştirmek ve açlıktan nameler yapan midemi susturmak gerekiyordu. Hafta içi iş çıkışı gittiğimizden ve kapanış saatine kadar fazla zamanımız da olmadığı için, bu seferlik yemek katındaki restaurantlara şans vermeye karar verdik. Günün fast food deneyimini Arby's ve Carl's JR'la yaptık.


arbys-beef-and-cheddar
Arby's'ten favorim Beef and Cheddar Sandwich


Nerede güzel bir şeyler yesek diye bakınırken, Carl's JR'ın burgerlerı, fotoğraflarda fena gözükmüyor ve logosunda "charbroiled" yani mangalda ızgara yöntemiyle pişirilmiş" iddiası yer alıyordu. O zaman hadi bunu ilk kez bi' deneyelim dedik. Biraz ilerde Arby's'i de görünce, garanti olsun diye, ikisinden de birer tane menü ısmarlayıp, işi şansa bırakmadık.

akasya-avm-carls-jr-burger

Carl's JR'da, "Curly fries" yani "kıvırcık patates" farkı ile birlikte bir menüye 21 TL ödedik. Siparişi verdiğimizde, gidip oturabileceğimizi, yemekleri kendilerinin getireceğini söylediler. 


akasya-avm-carls-jr-burger

Masaya Burger ve Fries getirildi ama içecek yoktu. Garsona sorduğumuzda, "size bardak vermediler mi, onu kendiniz dolduruyorsunuz" dedi. Bu esnada sıcak yenmesi gereken yemekleri, "sıcak" yemek konusunda çok özenli olan ben, hemen patatesten bir tane aldım ki, daha masaya getirildiği esnada, soğumaya yüz tutmuştu bile. Neyse Arby's'im bari soğumasın diye bu konuda hiç kimseyle tartışmaya, yapılan hatayı düzelttirmeye niyetim ve enerjim olmadı. 


akasya-avm-carls-jr-burger

Siparişim esnasında, 3 boş kasa elemanı karşısında, müşteri olarak bir tek ben varken, içecek için vermeleri gereken bardağın, hiç birinin aklına gelmemesi enteresanmış tabi. O anda ben yukarıdaki menü resimlerini çekerken, onlar da poz vermekle meşguldü herhalde:)

Kasaya geri dönüp bardağı aldım ve makineden kendim doldurdum. Sistem böyle... Sınırsız herhalde. Aman almayayım, içmediğimiz kar:)

akasya-avm-carls-jr-burger

Bu esnada patatesler iyice soğumuştu zaten. Neyse en azından "bari burger güzeldir inşallah" diyerek, ilk ısırığı aldım. O da ne? Yahu bu Burger King'in Whooper'ı... Zerre kadar tat farkı hissetmediğim gibi köftesi, soğanı her bi'şeyi aynı. 21 TL'yi hak edecek bir lezzet değil bence.


akasya-avm-carls-jr-burger

Neyse Allah'tan eşim bir Whooper'cı olduğu için, o halinden memnundu.


akasya-avm-carls-jr-burger
Carl's JR Burger

Ben de Arby's'in Beef and Cheddar Sandöviçinin keyfini çıkardım. Allah için her zamanki gibi lezzetliydi.


akasya-avm-arbys-beef-and-cheddar

Arby's'in kıvırcık patatesleri ise hala sıcacıktı. Öteki soğumuşları bırakıp bunlardan yedik sadece zaten. Menü fiyatı da 13 TL filandı. Fast food'u ayda yılda bir yeyince güzel geliyor:)

akasya-avm-arbys-curly-fries

Sonuç olarak bir karşılaştırma yaptığımızda, lezzet, fiyat ve servis kalitesi olarak, Carl's JR'a oranla, Arby's bizim için açık ara önde çıktı.


5 yorum:

 1. Merhaba, Carls Junior'un aslında çok güzel burgerleri mevcut ama ülkemizde hepsi yok. Size tavsiyem mutlaka western barbekü denemeniz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Barbekülü burger severim. Sizin için ona da bir şans veririz, ne demek:)

   Sil
 2. Bence Carls Jr tartişmasız önde hem sınırsız içeçeği, hem masaya servisi hem ürün kalitesi ve nezih rsetoranları, Arby' s te mevcut değil.

  YanıtlaSil
 3. fiyat olarak normalde Carl's daha avantajlı (sizde kıvırcık patates farkı var) ama içeceği sınırsız yapmaları aslında daha çok burger yenmesi için bir taktik olmalı:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kıvırcık patates farkı 1 TL filan ... Dolayısıyla fiyatın Carls JR'da avantajlı olduğunu sanmıyorum. Biri 21 diğeri 13 TL olduğuna bakılırsa :)

   Sil

Yorumlarınız benim için çok önemli.
Üşenmez de web sitemin sağ en üstündeki "Bloguma Üye Olun"a tıklayarak sadece 2 saniyede üye olursanız, mesajlarınız "adsız" çıkmazlar ve ben de sizi isminizle tanıyabilir ve daha da mutlu olurum bilesiniz:)