reklam

Sizden-Bizden, Sıcacık Bir Aile, Aşk ve Çocuk Hikayesi...

Merak edip, önceden fragmanını izlediğimden, başıma gelecekleri bir nebze de olsa tahmin ederek, sinema koltuğuna kurulduğumda, çantamdaki mendil paketini çıkarıp, bir yandan, "belki de gerek kalmaz" diye umut ederek, yine de kolayca ulaşacağım bir yere alıyorum ve işte ışıklar karararak, nihayet film başlıyor.

İzleyeceğim filmin ismi: "Senin Hikayen"...

senin-hikayen-nevra-serezli

Mutlu Yıllar :)

wish-for-nish-indirim-erkek-hediye

Kadın-Erkek, Tüm Değer Verdiklerinize, bu Yılbaşında da Sevginizi Göstermeniz İçin, El işçiliğiyle hazırlanmış, En Özel ve En Uygun Hediye Seçenekleri, "Aynı gün Kargo" avantajıyla ve %70'e Varan İndirimlerle WISH FOR NISH'de...


Kredi Kartına Taksit, Eft/Havalede %5 Ekstra İndirim ve Kapıda Ödeme Seçenekleri de WISH FOR NISH'de..

Bilinen En Doğal Afrodizyak: "Çikolata"

Geçen hafta Mekanist'in davetlisi bloggerlar olarak "The Marmara Chocolate"ın düzenlediği çikolata atölyesi ve tadım etkinliğindeydik. 

cikolata-the-marmara-horel-istanbul

Taksim Meydanı'nın klasiği; The Marmara Hoteli'nin çikolatalarını daha yakından tanımak için Tuti Restaurant'ının özel yemek bölümünde, otelin Yeme-İçme koordinatörü Nedim Albayrak ve Hollandalı sempatik Baş Şefi Rudolph Van Nunen, konuklar Türk kahvelerini yudumlarken, ağırlıkla Güney Amerika'da gerçekleştirilen kakaonun, o büyük emek isteyen ve her biri el işçiliğine dayanan üretim ve hazırlık aşamalarını ve çikolatanın tarihini, video görüntüleri eşliğinde adım adım anlattı. 

Aşkınıza Sevginizi Hissettirmekten Çekinmeyin...

Bakıyorum etrafıma... İlişkilerde hep bir içten pazarlık durumu. "Aman aşkından ölsem de "cool" olayım. Aman belli etmeyeyim de havalara girmesin sonra... İlk önce o söylesin sevdiğini. Hem ya "ben de seni" demezse de kalırsam öyle karşısında ezik ezik"...

Yahu şu 3 günlük dünyada neyin hesabı yapılıyor anlamıyorum ki... Biliyorum, aşkınıza değecek birilerini, ruh ikiziniz olduğunu düşündüğünüz kişiyi bulmak kolay değil de, biraz olsun karşınızdakinde umut gördüğünüzde de böyle afra tafralarla soğutmayın, kaçırmayın Allah aşkına... 


ask-kirmizi-gul-sampanya-romatik-sevgililer-gunu

"Kargalar Kafeste" İle İnanılmaz Bir Las Vegas Şovu İzledik

Hayatın bir müzikal tadında yaşandığı, herkesin her daim iki dirhem bir çekirdek giyindiği, beylerin gerçek birer "centilmen" kadınların tam bir "lady" olduğu dönemleri yansıtan 50'lerin büyük hayranıyım. 

dean-martin

Karadeniz Yemekleri Haftası'nda Elite World Hotel'deydik.


karadeniz-yemekleri-hamsi-muhlama

Şimdi sizlere, sabahtan beridir koşturmaca halinde olduğum ve bu sayede bırakın yemeğe, sipariş vermeye bile zamanımın olmadığı bol yağmurlu ve kapalı, ama bir o kadar da maşallah bereketli bir Pazartesi gününde, geçenlerde Elite World Hotel İstanbul'da, sevgili moda ve kozmetik Blogger'ı arkadaşım Serap Tan'ın ev sahipliğinde katıldığımız Karadeniz Günleri'nden ve oradaki yöresel yemeklerden bahsedeceğim.


Hai Sushi - Kalamış Marina

Sushi'nin her çeşidini değil ama özellikle Ebi Ten denilen ve içinde kızarmış Karides olanına ve California Roll'a bayıldığımı daha önce de ballandıra ballandıra anlattığım için, yedi alem duymuştur herhalde artık.


Sayemde "Sushi yemem" diyen pek çok kişi, bu çeşitlerini deneyerek, iyi bir Sushi sever haline geldi. Arkadaşlarımız arasında da bu şekilde yoktan var ettiğimiz Sushiciler çok var. Doğru yönlendirilmek önemli tabi..

Gidip de en ağız tadınıza uymayan, deniz kokan, çiğ balıklısından yerseniz, tabi ki de bir daha lafını duymak istemezsiniz ama onlara soruyorum, "kızarmış karides sever misin?" cevapları "evet"se... "Eh tamam o zaman şuna bir şans verebilirsin". Hooop yeni bir arkadaşım daha bizim gibi akşama Sushi yapsak mı diyenler arasına katılıyor.